Екологічні місії провели в Олеському деканаті на Львівщині
9 квітня у парафії Святих безсрібників Косми і Дам’яна в с. Тур’я на Львівщині відбулися екологічні місії в межах Великопосної ініціативи Бюро УГКЦ із питань екології, які, на запрошення декана Олеського о. Юрія Колачника, провів о. Юрій Годісь, Голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії.
Про це повідомляє Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.
Розпочалися місії з відкритого уроку в місцевій школі, на якому були присутні дирекція, вчителі, учні від 1-го по 11-й клас, а також усі охочі жителі села. Тема — «Енергоефективність і енергозбереження в умовах викликів війни». Під час уроку роздумували над значенням слів «енергоефективність» і «енергозбереження», також ділилися власним досвідом збереження енергії у повсякденному житті.
Присутні згадали про нещодавню масовану ракетну атаку по об’єктах критичної інфраструктури Львівської області і її наслідки для довкілля та життя людей. Обмінялися думками, як можемо допомагати нашим енергетикам і державі у збереженні енергії у приватних будинках та домогосподарствах. Доповідач наголосив на екологічній відповідальності кожного перед Творцем, витлумачив термін «екологічний гріх» і пояснив його вплив на наше життя. Окрім цього, присутні переглянули відеоролик від Бюро УГКЦ із питань екології про вплив людини на природу і те, як ми можемо змінити його у кращу сторону через особисту відповідальність, а також відеоматеріал з роз’ясненням термінів «енергоефективність» і «енергозбереження».
За свою активність та правильні відповіді діти отримали екозакладки, а школі була подарована гра «Марафон енергозбереження» і різнопланова екологічна література видавництва Екобюро УГКЦ.
Опісля усі спільно вийшли на шкільне подвір’я і від фігурки Матері Божої розпочали екологічну Хресну дорогу вулицями села, до якої долучилися місцеві жителі. Під час Хресної дороги діти та вчителі читали стації і по черзі несли хрест. Завершилася Хресна дорога в центрі села біля могили борцям за волю України, де присутні спільно помолилися за всіх полеглих героїв, а також за нашу Перемогу і справедливий мир у нашій державі та світі.
Ще одна зустріч із вірними відбулася на лоні природи в мальовничому селі, яке має назву Гутисько-Турянське, на місці, де колись стояв костел, який був знищений, вірні захотіли зберегти пам’ять про це місце і поставили фігурку Матері Божої та пам’ятний хрест. Цесело є складовою парафії Святих безсрібників Косми і Дам’яна і так історично склалося, що ці села мають спільний храм і є однією великою християнською родиною.
Отець Юрій, адміністратор парафії, не зміг оминути своїх вірних, які мешкають у цьому селі, тому запросив їх на спільну молитву до фігурки Божої Матері, де всі спільно помолилися Молебень до Бога-Творця серед співу птахів і приємного запаху лісу. Після молитви о. Юрій виголосив екологічну проповідь, опираючись на декалог Блаженнішого Святослава, і наголосив на екологічному гріху та відповідальному ставленні до природи, закликав вірних берегти цей дарунок від Творця і плекати любов до Нього у своїх дітей і онуків, щоби зберегти красу землі для прийдешніх поколінь.
Департамент інформації УГКЦ