Дитячий хор «Лібертон» зі собору Святої Софії супроводжував молитву в римській парафії у Тиждень молитов за єдність християн

28 січня 2023, 00:01 128

19 cічня в межах Тижня молитов за єдність християн у римській парафії Санта-Марія-делле-Граціє-аль-Тріонфале (Santa Maria delle Grazie al Trionfale) відбулося екуменічне чування.

Участь у богослужінні взяли: монсеньйор Ріккардо Ламба, дієцезіальний делегат-єпископ у справах екуменізму та міжрелігійного діалогу, єпископ Бальдо Рейна з Римської дієцезії, єпископ Рамі Алкабалан з Антіохійської Сирійської Католицької Церкви, єпископ Силуан із Румунської Православної Церкви, єпископ Ян Ернест з Англіканської Церкви, о. Марко Семеген, ректор прокатедрального собору Святої Софії Української Греко-Католицької Церкви, та інші представники різних християнських Церков і церковних спільнот, присутніх у Римі.

Проповідь виголосив пастор Марко Форнероне, вальденський бібліст, який зазначив, що «перший, подвійний урок — діяти добре, робити добре; це не приходить спонтанно — це наслідок вибору». «У цей важкий час злагода в молитві є дорогоцінним знаком протистояння викликам війни, пандемії, невизначеності та зубожіння», — сказав єпископ Ламба. Молитву супроводжував спів українського дитячого хору «Лібертон» зі собору Святої Софія під керівництвом Василини Ільків.

Під час чування також було запропоновано три свідчення: Анни Джаббур, яка приїхала до Італії два роки тому зі своїм чоловіком і донькою завдяки гуманітарним коридорам, утікаючи з пекла Алеппо та війни; Стефанії Таллей зі спільноти Святого Егідія, яка розповіла про свій досвід волонтерки у в’язниці; Марії Єлени, яка заторкнула тему дбайливого ставлення до творіння.

Драма війни стала центральною темою молитовної події: у молитвах, промовах, співі українського дитячого хору «Лібертон», і, зокрема, у жесті милосердя — парафіяльної збірки, призначеної для українського населення цієї морозної зими смерті. «Забагато насильства і глибоких розбіжностей виросло навколо нас і в нас, — сказав єпископ Ламба у вступному слові. — Війна — це жахлива реальність, яка ранить людей і вбиває невинних. Нехай наш погляд розшириться до куточків землі, які просять бути просвітленими надією».

Пресслужба релігійного товариства «Свята Софія»