EN

Двадцять два роки тому Україну відвідав папа Іван Павло ІІ

23 червня 2023, 14:48 885

Рівно 22 роки тому папа Іван Павло ІІ приїхав до України. У межах душпастирського візиту він відвідав Київ і Львів.

Двадцять два роки тому Україну відвідав папа Іван Павло ІІ

«Візит Івана Павла ІІ був подією, яка надала більшої суб’єктності Україні як державі за часів президента Кучми. Його, по-перше, дуже серйозно готували, і, як на мене, він виставив певні критерії оцінювання успішності всіх наступних папських візитів», — про значення візиту розповів Блаженніший Святослав. Нагодою для висловлювання стало інтерв’ю для інформаційного агентства «Главком».

Глава УГКЦ пригадав, що в часі візиту Папи він був віцеректором Львівської духовної семінарії. «Я з командою був безпосередньо задіяний у підготовці візиту. Пам’ятаю, як ми працювали над різними документами, логістикою, підготуванням усіх Літургій і в Києві, і у Львові. Пригадую, як коментував візит Папи на телебаченні й радіо... Його слово до молоді, мабуть, назавжди залишиться золотою сторінкою розбудови нашої незалежної держави», — зазначив Блаженніший Святослав.

Сам візит Престоятель УГКЦ назвав епохальною подією. «Очевидно, ми хочемо, щоби наступні візити були не нижчого рівня», — зазначив Глава Церкви, говорячи про можливий візит до України Папи Франциска. Вже впродовж кількох років цей візит готується і планується: «Мені особисто Папа сказав, що хоче приїхати до України. Але ми бачимо, що папське бажання потрапляє щоразу в інший контекст».

Департамент інформації УГКЦ

Персони

Дивіться також