Душпастирський візит Блаженнішого Святослава до Сум

23 червня 2022, 14:12 111

Блаженніший Святослав 15 червня 2022 року відвідав з душпастирським візитом місто Суми, яке розташоване лише за 50 кілометрів від кордону з росією.

Мета візиту — засвідчити повагу нашої Церкви до цієї області, яка одна з перших постраждала від масштабного вторгнення і відчула на собі весь біль і тягар кривавої війни росії проти України.

Суми

Дорогою до міста було помітно, що, незважаючи на війну, поля області засіяні на 95 відсотків.

Зустріч з Дмитром Живицьким, головою Сумської військової адміністрації

Зустріч з Дмитром Живицьким, головою Сумської військової адміністрації.

Під час зустрічі з державними посадовцями Глава Церкви намагався з’ясувати, які потреби мають постраждалі сумчани, щоб, відповідно до можливостей Церкви, допомогти.

Блаженніший Святослав розповів про благодійну фундацію «Мудра справа», яка формує та передає потребуючим продуктові набори.

Дмитро Живицький розповів Предстоятелю УГКЦ про сім чудес Сумщини:

• Пам’ятник мамонту (с. Кулішівка Недригайлівського району)
  • Круглий двір (Тростянець)
  • Софроніївський монастир (Путивльський район)
  • Посульські кургани (Роменський район)
  • Трьох-Анастасіївська церква (Глухів)
  • Поле Конотопської битви (с. Шаповалівка Конотопського району)
  • Свято-Покровський собор (Охтирка).

Блаженнішого Святослава супроводжував отець Любомир Яворський, патріарший економ, та о. Олег Олекса, особистий секретар.

Зустріч з Олександром Лисенком, мером міста Суми.

На зггадку про зустріч мер міста подарував мініатюрну копію альтани, яка є визначною пам’яткою міста. Вона розташована на Покровській площі і походить з кінця XIX ст.

Глава УГКЦ відвідав сумську парафію УГКЦ Введення в храм Пресвятої Богородиці. Парафія тепер розташована в каплиці на околиці Сум.

Вірні терпеливо чекали на зустріч зі своїм Предстоятелем, адже через насиченість програми візиту приїзд до каплиці відбувся пізніше запланованого часу.

Емоційною була зустріч з вірними УГКЦ разом з їхнім душпастирем о. Олександром Дядею.

Блаженніший Святослав зазначив, що дорогою до міста повсюди було видно сліди жорстокої війни, розбомблені та понівечені господарські угіддя. Він подякував вірним за витривалість і вірність своій Церкві.

Архиєрей побажав вірним, щоб вони після перемоги і настання справедливого миру в Україні якнайшвидше збудували свій храм.

У час війни каплиця слугує також логістичним центром із надання гуманітарної допомоги потребуючим.

Під час зустрічі з парафіянами Блаженніший Святослав передав продуктові набори від «Мудрої справи» парафіянам і тим, хто в потребі.

На згадку про візит Глава УГКЦ залишив у напрестольній євангелії відповідний запис.

Фото: о. Ігор Яців

Інші фото та відео