Духовенство Німеччини і країн Скандинавії провело зустріч у межах програми «Духовний імпульс»

1 лютого 2023, 18:42 102

У середу, 1 лютого, в Апостольському екзархаті для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії відбулася зустріч душпастирів і владики Богдана Дзюраха під назвою «Духовний імпульс».

На початку архиєрей подякував усім священникам за їхнє служіння в Різдвяному часі та представив трьох нових душпастирів, які прибули з України для служіння в екзархаті. Також владика Богдан привітав ієреїв, які відзначали свої пам’ятні та ювілейні дати.

У часі зустрічі до священників звернувся о. Ігор Шабан, голова Екуменічної комісії Патріаршої курії УГКЦ, який представив статистику присутності різних конфесій в Україні й екуменічний діалог, що ведеться між ними.

Також доповідач ознайомив душпастирів з екуменічною концепцією УГКЦ, побудованою на історичній, богословській і практичній програмах.

Наступним, хто виступив перед священниками екзархату, був о. Василь Баглей, що душпастирює в Данії. Він звернувся до співбратів у священстві з духовним словом про небезпеку втрати розуміння свого покликання. Розглядаючи різні чинники впливу на особу священника, проповідник наголосив на важливості щоденної Літургії, особистої молитви та спілкування у спільноті.

Далі владика Богдан повідомив про зміни ієреїв у парафіях і структурах комісій екзархату. А також представив план запланованих душпастирських подій на 2023 рік, серед яких річниця від початку війни в Україні, закликаючи священників провести 24 лютого День пам’яті, молитви, посту та добрих діл задля миру в Україні.

за матеріалами пресслужби Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії