До собору Святого Миколая Чудотворця у Харкові передали мощі Пратулинських мучеників

26 жовтня 2024, 10:23 33

Катедральний собор Святого Миколая Чудотворця у Харкові отримав мощі Пратулинських мучеників. Відтепер щомісяця, 23 числа, у храмі служитимуться моління про заступництво блаженних.

Про це повідомляє пресслужба Харківського екзархату.

Мощі, а також мощевик, було передано владиці Василю Тучапцю, екзарху Харківському, стараннями керівника Бюро УГКЦ у справах новітніх релігійних рухів і сект Анни Боднар та її родини.

23 жовтня владика Василь Тучапець та духовенство екзархату відслужили у соборі молебень, після чого усі присутні приклались до мощей.

Варто додати, що 2024 рік є ювілейним для Пратулинський мучеників, адже минає 150 років від дня їхнього подвигу вірності Богові до смерті.

Село Пратулин знаходиться неподалік міста Холм у Польщі, яке колись належало до Холмської греко-католицької єпархії. Жителі цього села були свідомими греко-католиками і не хотіли переходити на російське православ’я, яке уряд росії, зайнявши Підляшшя, насильно запроваджував у нашому народі.

У 1997 році Синод Єпископів УГКЦ постановив внести вшанування пам’яті Пратулинських мучеників до церковного календаря та встановив день — 23 січня.