До Дня Незалежності України в німецькому Ганновері провели Дні української культури

29 серпня 2023, 14:31 136

24–26 серпня з нагоди Дня Незалежності України в німецькому місті Ганновер відбулися Дні української культури у співпраці Української спілки Нижньої Саксонії та парафії Святого Володимира УГКЦ за підтримки управління культури Ганновера й інших німецьких організацій. Понад 60 людей, з яких 20 німці, самостійно ліпили вареники.

Про це Департаменту інформації УГКЦ повідомив о. Роман Максимців. «Відбулися демонстрація та святкування у сам День Незалежності, концерти, програма для дітей, ознайомлення з українською культурою (презентація різноманітності української вишиванки й українських страв), огляд українського фільму "Стоп—Земля" 2021 Катерини Горностай», — розповів душпастир для українців у Ганновері.

«Наша парафія провела курс навчання ліплення вареників, який викликав велике зацікавлення як у німців, так і в української молоді. Він передбачав особисте приготування вареників і спільне смакування "своїх вареників". Частина учасників із захопленням приготували собі ще додаткові порції вареників, щоб забрати зі собою додому і пригостити родичів та друзів», — поділився о. Роман Максимців. Також представники української громади взяли участь у перегляді фільму «Стоп—Земля», який був вибраний для показу в німецькому Берлінале в 2021 році. Фільм був показаний мовою оригіналу з німецькими субтитрами.

Після огляду відбулося обговорення, у якому брала участь п. Анна Максимців. Вона поділилася враженнями, адже є того самого віку, що й герої фільму, та закінчила школу цього року. «Загально було зазначено, що українська молодь подібна в пошуках себе й відкритті та переживанні своїх почуттів до європейців. Наприкінці німці висловили побажання на продовження презентації українського національного багатства, щоб якомога більше людей могли його побачити й особисто відчути», — розповів священник. Приміщення надало м. Ганновер через організації, котрі працюють з іноземцями та мігрантами. Кіно було представлене в кінотеатрі, де є презентація маловідомих фільмів.