Дерево миру перед храмом УГКЦ у Місьйонес: українці Аргентини молитовно відзначили річницю повномасштабної війни

2 березня 2023, 17:36 191

Із приводу сумних роковин повномасштабного вторгнення росії в Україну українська громада провінції Місьйонес в Аргентині провела в м. Посадасі спільну молитву за припинення війни і справедливий мир в Україні. Її очолив владика Даниїл Козлинський, правлячий архиєрей єпархії Покрову Пресвятої Богородиці в Аргентині. У межах велелюдної молитовної акції українці перед храмом УГКЦ під Гімн України посадили оливкове дерево як символ миру.

У заході, крім українців, взяли участь і представники місцевої влади. «З глибокою повагою до ідентичності українського народу та тих, хто 125 років тому прибув до нашого краю, до нащадків українців, яких сьогодні є близько 500 000 у нашій країні, я хочу висловити свою глибоку вдячність та надію на краще. Ви багато страждали, і я хочу завжди бути поруч із вами», — зазначив один із представників місцевої влади.

До присутніх звернулися і представники української громади. Зокрема, Петро Лилик, знаний на весь світ нейрохірург і лідер української діаспори в Аргентині, наголосив, що «не треба було [росіянам. — Ред.] лізти в чужий дім, не треба було вбивати людей у чужому домі».

Владика Даниїл Козлинський, який очолив спільну молитву за Україну, помолився такими словами: «Господи Ісусе Христе, Ти, що сказав своїм апостолам: „Мир залишаю вам, мир мій даю вам“, не дивись на наші гріхи, але на віру Твоєї Церкви, і за словом Твоїм зміцни мир та єдність в Україні й між усіма її мешканцями».

Опісля представники найдавнішої української церковної громади в Аргентині здійснили символічний жест — посадили оливкове дерево як символ миру перед храмом Святого Володимира Великого.

Як відомо, перші українські емігранти, які прибули в Аргентину 125 років тому, оселилися саме у провінції Місьйонес. Сьогодні там діє активна українська церковна громада УГКЦ, яка разом з українською діаспорою Аргентини є голосом правди про Україну на південноамериканському континенті.

Департаменті інформації УГКЦ