Делегати УГКЦ розповіли про досвід участі в Континентальній асамблеї Папського Синоду у Празі

10 лютого 2023, 07:00 249

З 5 по 12 лютого 2023 року у Празі відбуватиметься Континентальна асамблея Папського Синоду про синодальність Католицької Церкви. Від Української Греко-Католицької Церкви представниками були: владика Теодор Мартинюк, с. Даниїла Шумна, Яна Волощук і Христина Потерейко. У коментарі Департаменту інформації УГКЦ вони поділилися враженнями від участі в події.

Делегати УГКЦ на Континентальній асамблеї Синоду: с. Даниїла, Яна Волощук, Христина Потерейко, владика Теодор Мартинюк

Найперше, учасники делегації висловили подяку Блаженнішому Святославові за можливість представляти УГКЦ на міжнародній арені та говорити до серця Європи. Відчуття неабиякої відповідальності та водночас великої любові та належності до Церкви й України переповнювали кожного з них.

«Дякуємо Богові та нашій Церкві за можливість цими днями бути голосом України», — зазначила Христина Потерейко.

«Найціннішим моментом є те, що Блаженніший доручив мені представляти нашу Церкву», — додала Яна Волощук.

Владика Теодор зауважив, що йому найбільше запам’ятається сам факт участі в Континентальній асамблеї Європи, яка стала першим досвідом нашої Церкви в заході такого масштабу. Він наголосив на важливості вказаних Європі акцентів про нашу Церкву, наш досвід, світ і ситуацію з війною.

«Від початку Асамблеї ми погодилися, що правда і щирість були в центрі наших роздумів. Тому просимо, щоб у підсумковому документі були використані чіткі заяви щодо російського вторгнення в Україну. Ми просимо додати до нього необхідність справедливого миру в Європі. Просимо висловити вдячність українського народу всім народам Європи, які солідарні з Україною в її стражданнях», — розповів владика Теодор про позицію учасників делегації на Асамблеї.

Важливо, що голос України був почутий серед світу й інших Церков. Учасники делегації зазначили, що неабияк відчувається те, що сьогодні Європа живе зовсім іншими проблемами і пріоритетами, котрі значно відрізняються від українських реалій, у яких ми щодня боремося за право на життя і за право на життя у своїй країні. «Про родину дуже мало згадують, про кризу родини, віри, батьківства. А все це — причина нинішніх проблем Церков», — згадала с. Даниїла.

Читайте також: УГКЦ на Синоді про синодальність: «Від віри у Збройні cили України до віри у християнську родину!»

Серед учасників Асамблеї у Празі представниця від УГКЦ Яна Волощук виявилася наймолодшою — їй 22 роки. Вона поділилася враженнями й обґрунтувала можливість молоді не лише думати за майбутнє народу, Церкви, країни, а й змінювати на краще теперішнє.

«Усі були здивовані, що молода людина у 22 роки може представляти Церкву і що їй доручили цю місію… Важливо, що у Європі та Католицькій Церкві ламається стереотип, що на таких заходах не повинно бути молоді. Ні, вона повинна бути, тому що молодь є не лише майбутнім, а й теперішнім цього світу», — зазначила Яна Волощук.

Важливо зазначити, що від перших хвилин на Асамблеї відчувалася підтримка і солідарність з Україною. Нашу делегацію зустрічали та приймали дуже тепло, словами підтримки й навіть зі сльозами співчуття. Безсумнівно, Європа щоразу більше пізнає біль України.

«Неодмінно запам’ятається те, що приймають нас щиро, що хочуть допомагати Україні. Приємно, коли хочуть спілкуватися з нами і слухають нас», — сказала c. Даниїла.