Делегація «Допомога Церкві в потребі» в Києві: «Приїхали почути і побачити, чим можемо послужити»

20 березня 2023, 18:58 375

20 березня представники благодійної організації «Допомога Церкві в потребі» («Kirche in Not») відвідали Київ та сусідні Ірпінь, Бровари і Княжичі. У столиці України вони зустрілися з Отцем і Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом.

До складу делегації увійшли: Марко Менкалья, головний директор відділу проєктів фонту, Джон Сміт, технічний інженер для будівельних проєктів, Магда Качмарик, керівник відділу проєктів для України. Візит представників організації «Допомога Церкві в потребі» організував патріарший економ і голова правління Патріаршої фундації «Мудра справа» о. Любомир Яворський.

Блаженніший Святослав подякував членам делегації «Допомога Церкві в потребі» за те, що приїхали не лише на Захід України, а й до Києва, а також за те, що хочуть почути про потреби українців, щоб відтак відповідно на них відреагувати.

Він поділився власним болючим досвідом зустрічей із родичами загиблих і полонених та розповів про зусилля Церкви для звільнення полонених, серед яких і священники УГКЦ із Бердянська.

Однією з тем зустрічі була гуманітарна ситуація в Україні, яка «постійно змінюється».

Блаженніший Святослав розповів про соціальне служіння УГКЦ в умовах війни, вказавши на «дві руки соціального служіння Церкви» — Карітас України та «Мудра справа». «Ми не маємо грошей, але маємо контакти і добру репутацію. Нам довіряють. Ми є надійним партнером для тих, хто хоче сьогодні допомогти постраждалим від війни українцям», — зазначив Глава УГКЦ.

Він також розповів про душпастирську стратегію УГКЦ до 2030 року, одним із пріоритетів якої є зцілення ран війни. У цьому питанні, за його словами, Церква є партнером держави, зокрема у створенні реабілітаційних центрів у різних містах України. Предстоятель розповів і про вишкіл для священників, які вчитимуться надавати невідкладну психологічну допомогу, а також про розвиток інституту медичного капеланства в Україні, адже капеланів нині «потребують не лише пацієнти, але й медпрацівники».

Одна з членів делегації, Магда Качмарик, відзначила складність душпастирського служіння Церкви в умовах російської агресії проти України з огляду на те, що послужити потрібно всім, незалежно від конфесійної належності.

Блаженніший Святослав із вдячністю пригадав, що 24 лютого 2022 року п. Магда була однією з перших, хто зателефонував до нього, запитуючи: «Як ми можемо вам допомогти?». «Тоді, коли всі давали нам три дні, це запитання було виявом віри у стійкість України», — наголосив Глава УГКЦ.

м. ІрпіньХрам Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ в Ірпені Патріарший собор Воскресіння Христового УГКЦ в Києвім. БровариКиївська Трьохсвятительська духовна семінарія в Княжичах

У Києві, крім зустрічі з Главою УГКЦ, делегація фонду «Церква в потребі» відвідала Патріарший центр і Патріарший собор Воскресіння Христового, який у перші дні повномасштабної війни служив укриттям для сотень киян. В Ірпені члени делегації відвідали храм Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ і побачили на власні очі руйнування внаслідок російської агресії. У Броварах завітали до пункту незламності «Добрий самарянин», де поспілкувалися з місцевими жителями. Відтак у Княжичах відвідали Київську Трьохсвятительську духовну семінарію.