«Дбати про збереження природи — вияв любові до нашого Творця і Спасителя», — екореферент Сокалькоко-Жовківської єпархії

10 квітня 2024, 17:59 45

8 квітня в межах Великопосної екологічної ініціативи від Екобюро УГКЦ, відбулася низка духовних, освітньо-виховних і практичних екологічно-патріотичних заходів у с. Заводське Олеського деканату Сокальсько-Жовківської єпархії.

Про це повідомила Інформаційна служба Бюро УГКЦ із питань екології.

Цей день розпочали з молитви у храмі Успення Пресвятої Богородиці, де парафіяни роздумували над стаціями екологічної Хресної дороги, а також над екологічною катехизою. Отець Юрій Годісь, голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ, апелював до сумління вірян, щоби дбати про Богом сотворений світ, плекати в собі любов до природи, бережно ставитися до природних ресурсів, не спалювати сухостоїв, не забруднювати річки, ліси та показувати приклад своїм дітям і внукам відповідального господарювання.

Після молитви у храмі відбувся відкритий урок у школі на тему «Енергоефективність та енергозбереження» за участю учнів 8–9 класів, директора і вчителів, священників, а також старости села та працівників Народного дому. У серце цього екопросвітницького заходу о. Юрій Годісь поставив учення Святого Письма про створення світу, тематичне вчення книги віри — Катехизму УГКЦ «Христос — наша Пасха» та євангелької притчі про виноградник і виноградарів. Головним посланням душпастиря-еколога став заклик: «… щоб усе, що ми робимо для збереження природних ресурсів, робити з любові до нашого Творця та Спасителя, який щедро благословив нас своїми дарами, і в особливий спосіб, даром життя».

У межах відкритого уроку присутні також переглянути тематичні освітні ролики, а найактивніші отримали тематичні закладки від Екобюро УГКЦ із практичними порадами щодо збереження енергії, тепла, води й інших природних ресурсів.

Опісля відбувся практичний екологічно-патріотичний захід. Перед початком насадження «Саду перемоги», які висаджують по всій Україні в межах Всеукраїнської ініціативи УГКЦ «Посади деревом миру», присутні вшанували молитовною хвилиною усіх полеглих за майбутнє у вільній та незалежній державі, спільно виконали Державний гімн і висловили вдячність героям, які захищають наше життя.

«Сьогодні 775-й день повномасштабної війни. Окупанти продовжують вести війну, яка перетворилася на геноцид та екоцид українського народу. Але ми боремося за свою свободу і свою землю, заради майбутнього своїх дітей та онуків, за їхнє життя й можливість здобувати нову Україну», — звернувся до присутніх о. Юрій.

«Бюро УГКЦ висловлює вдячність за підтримку Великопосної ініціативи „Екологічне навернення для порятунку створіння“ та сприяння в організації і проведенні відповідних тематичних екозаходів адміністратору храму Успення Пресвятої Богородиці УГКЦ в с. Заводське отцю Назарію Василишину, старості пану Володимирові Сірому, директору школи Василеві Роїку, педагогічному колективу школи, директору сільської бібліотеки, завідувачу Народного дому, а також усім активним вірянам і небайдужим жителям місцевої громади», — йдеться на сайті Бюро УГКЦ із питань екології.