«Давно ми не провадили сюди прощі»: відбулася проща зі Стрия на Ясну гору до Гошева

22 травня 2023, 17:10 805

21 травня 2023 року, у неділю Сліпородженого, відбулась проща зі Стрия до відпустового місця Свято-Преображенського монастиря отців Чину святого Василія Великого в с. Гошів. Численні прочани прибули до Гошева, щоб у стіп чудотворної ікони Богородиці молитися за українських воїнів, перемогу України та справедливий мир. На жаль, через воєнний стан проща не була пішою, як зазвичай, а добиралися паломники автотранспортом.

Архиєрейську Літургію з цієї нагоди очолив єпарх Стрийський владика Тарас Сеньків, якому співслужили єпископ-помічник владика Богдан Манишин і священнослужителі Стрийської єпархії. Співом Літургію супроводжував хор катедрального храму Успіння Пресвятої Богородиці зі Стрия. Також усі охочі могли долучитися до прощі за допомогою онлайн-трансляції «Живого телебачення».

Звертаючись до прочан із проповіддю, владика Тарас сказав: «Давно ми не провадили сюди прощі. Пандемія і воєнний стан творили нам перешкоди. Але сьогодні світло з неба просвітило і вказало нам дорогу відважно ступити на цю гору, щоби знову віднайти силу і джерело для того, щоб жити. Жити, а не існувати у сліпоті».

Далі, роздумуючи над євангельським уривком неділі, владика Тарас зазначив, що випадок сліпонародженого висвітлює конкретну ситуацію віри в цьому світі. «Вона — драматична. Визнання Ісуса Христа і вірність світлу вимагають героїчної відваги в подоланні всіх натисків та страхів. Віра переслідується у світі, бо є вибором Сина людського у великій сутичці світла й темряви. Але в цій сутичці вона є і перемогою життя. Сліпонароджений у такий спосіб довів, що „світло життя“ можна мати лише приймаючи особу Ісуса з вірою і ніколи не відокремлюючи світло слова, яке Ісус дарує, від світла, яким є Він сам… Тож Євангеліє закликає нас сьогодні не боятись труднощів, відкинення або навіть переслідувань, але відважно йти за Христом, стаючи свідками Його Правди, яка просвітлює кожну людину», — наголосив єпископ.

«Сьогодні ми тут, на Ясній горі, у стіп чудотворної Гошівської ікони Матері Божої, зійшлися, щоби просити для себе світла Правди. „Пізнайте правду і правда вас звільнить“. У цей воєнний час особливо звертаємося до Пречистої Діви Марії, яка є тут мовби дзеркало, що віддзеркалює небесне, божественне світло в душі кожного з нас, освітлюючи всі темні закутки наших душ і виявляючи правду. Сьогодні ми молимося за наших воїнів, за їхню охорону і за їхню перемогу над злим російським загарбником… Тому просімо для себе сьогодні у Пречистої Діви Марії, щоби своїми молитвами, вона випросила для нас прозріння не тільки фізичне, а й духовне для пізнання Правди, а також відваги цю Правду в ім’я Боже, ім’я сучасного й майбутнього нашого народу боронити відважно і до кінця. Нехай покров Пречистої Діви Марії спочине над кожним із вас на ваших життєвих дорогах, нині і повсякчас і на віки вічні», — сказав владка Тарас, завершуючи проповідь.

На завершення Літургії владика Тарас подякував усім організаторам й учасникам прощі та побажав відваги іти дорогами за Христом і бути свідками зустрічі з Ним для цілого нашого народу, бо лише в зустрічі з Христом людина отримує силу жити та творити майбутнє.

за матеріалами пресслужби Стрийської єпархії УГКЦ