Члени Постійного Синоду УГКЦ з’їхалися на чергову сесію до Чернівців

12 грудня 2023, 15:47 3523

6 (77) сесія Постійного Синоду Української Греко-Католицької Церкви відбуватиметься у Чернівцях 12–15 грудня 2023 року.

Члени Постійного Синоду УГКЦ з’їхалися на чергову сесію до Чернівців

Про це повідомляє пресслужба секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ.

На сьогодні членами Постійного Синоду є Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який очолює засідання, владика Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, владика Володимир Ющак, єпарх Вроцлавсько-Кошалінський, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, та владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький. Обов’язки секретаря Синоду виконує владика Андрій Хім’як, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ.

На період проведення Постійного Синоду УГКЦ, окрім робочих засідань, також заплановано низку подій і зустрічей. Зокрема, єпископи зустрінуться із представниками Чернівецької військової адміністрації та влади міста. Під час спільних зустрічей сторони матимуть нагоду поспілкуватися про об’єднання зусиль задля служіння українському народові в регіоні.

Також члени Постійного Синоду матимуть нагоду поспілкуватися із місцевою християнською молоддю з нагоди 25-річчяТовариства українських студентів-католиків «Обнова» та священничими родинами Чернівецької єпархії. Одним із основних напрямів душпастирської Стратегії 2030 є піклування про християнську родину, то ж ці зустрічі матимуть важливе значення в цьому контексті.

Щодо культурних заходів, на єпископів чекають відвідини Меморіального музею Володимира Івасюка та Музею Ольги Кобилянської, що розміщений в помешканні письменниці у м. Чернівці, де вона прожила впродовж 13 років.

Також секретаріат Постійного Синоду анонсує участь єпископів Постійного Синоду у традиційному відкритті вертепу поблизу міської ратуші й освячення сироварні у с. Стрілецький кут, поблизу м. Чернівці.

Особливою подією стане спільна молитва єпископів із вірними перед чудотворною іконою «Надія безнадійних», виставленою для почитання і молитви в катедральному храмі Успення Пресвятої Богородиці. Там же щоденно відбуватимуться Божественні Літургії за участю владик.

Члени Постійного Синоду УГКЦ звертаються до вірних із проханням про молитовний супровід робочих засідань та його вдале проведення.