«Будуючи синодальність разом»: владика Степан Сус розповів про формаційний курс для нових єпископів Католицької Церкви

8 вересня 2022, 12:47 95

У Римі з 1 по 8 вересня відбувається Формаційний курс для нових єпископів Католицької Церкви, в якому беруть участь понад 150 архиєреїв з різних країн світу.

Від Української Греко-Католицької Церкви у цьому курсі беруть участь владика Іван Кулик, єпарх Кам’янець-Подільський, владика Микола Бичок, єпископ єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія), владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Гданський (Польща), та владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства.

Варто зазначити, що схожий курс для нових єпископів до пандемії відбувався щорічно. Однак карантинні обмеження призупинили його проведення на два роки. Тому цьогоріч цей курс організовано вперше після пандемії.

«Головною темою, над якою роздумують єпископи, — зазначає у коментарі для пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ один із учасників курсу владика Степан Сус, — є „Проголошення Євангелія в епоху змін та після пандемії: служіння єпископів“. Беручи до уваги те, що сьогодні вся Католицька Церква, вірні та духовенство, різні єпархії, релігійні інституції спільно роздумують над „синодальним шляхом“, більшість доповідей, які мали нагоду вислухати єпископи, були виголошені у світлі приготування до майбутнього Синоду: „Служіння єпископа в контексті синодального шляху Церкви“, „Значення і горизонти Синодальної Церкви“, „Церква в постмодерному суспільстві після пандемії“, „Пріоритети, зазначені Папою Франциском, і шляху Церкви: Сім’я та Братерство“, „Єпископська святість у Католицькій спільноті“».

Співрозмовник розповів, що на завершення курсу всі єпископи візьмуть участь у Святій Літургії у базиліці Святого Петра у Ватикані та зустрінуться зі Святішим Отцем Франциском.

«Завданням формаційного курсу є ввести нового єпископа у контекст життя Церкви в умовах його нового служіння. Це не означає, що хтось чогось не знає. Однак це добра нагода спільно, будуючи синодальність разом з іншими єпископами світу, роздумати над завданнями, викликами, які стоять перед Церквою», — мовив архиєрей.

За словами владики, «нові єпископи лише розпочинають свій шлях служіння, тому вони повинні бути належним чином приготовлені для місії, до якої їх кличе Господь».

Додатково для всіх східних католицьких єпископів відразу після загальних формаційних курсів буде організовано ще окремий курс Дикастерією у справах Східних Католицьких Церков.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ