«Будьмо благовісниками Божого Євангелія у нашому житті», — Блаженніший Святослав

28 липня 2024, 14:26 393

У п’яту неділю після Зіслання Святого Духа Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у своїй проповіді в Патріаршому соборі в Києві розповів про важливість Христового Євангелія у християнському житті, наголосивши, що сила Божого слова здатна перемогти будь-яке зло.

«Сьогодні ми чуємо про три види сили, яка виходить з Христа Господа, — розпочав Глава Церкви, пояснюючи уривок з Євангелія. — Це — сила Божої присутності, сила добра, яка перемагає зло, і сила Божого слова, яким Христос здійснює чудо визволення людини».

Блаженніший Святослав зазначив, що ці три прояви Божої сили — вияв дійсності, яку ми, християни, називаємо Євангелієм: «Це — якась об’єктивна сила, яку Бог посилає людині для її визволення і спасіння».

Переказуючи уривок Святого Письмо про визволення гадаринських біснуватих, Предстоятель розповів, що пастухи, з одного боку, визнають силу і владу Христа, а з іншого боку — вони самі кажуть, що їм прийшов кінець. Тож, за словами Блаженнішого Святослава, біснуваті знають, що Господь прийшов для того, щоби визволити та спасти людину.

«Добро завжди є джерелом і носієм істинної свободи. Бо тих два біснуватих стають вільними, повертаються назад до свого міста, до свого народу. Добро завжди рятує, повертає людині гідність, повертає її свободу», — підкреслив Патріарх.

Окрім цього, Блаженніший Святослав, цитуючи апостола Павла, наголосив на тому, що та історія з Євангелія здійснюється і сьогодні. Тому так важливо це Боже слово вимовити та перетворити на дію.

«Щоразу, коли Церква Христова проголошує Боже слово, Христос присутній між нами. Його присутність є нестерпною для диявола і його слуг. Ця присутність — це присутність перемоги», — зауважив Предстоятель.

Описавши сцену з Євангелія, де народ не віддав шану Христові та прогнав Його з міста, Блаженніший Святослав сказав, що кожен з нас сьогодні «повинен свій вибір зробити: або добра, або зла; або Божої сили, або рабства злого духа».

Відтак Глава Церкви процитував блаженнішого Любомира Гузара та сказав: «Якщо ми як народ сьогодні відчуваємо втому від сутички із носіями смерті, які ступають на нашу землю, що нам потрібно робити? Нам потрібно чинити добро. Бо навіть маленька добра справа вже є перемогою».

«Будьмо носіями, благовісниками Його Євангелія у нашому особистому житті, — закликав Патріарх і завершив: — Це до нас сьогодні каже апостол Павло: „Горе мені, коли я не проповідую Євангеліє; горе мені, коли я не є по стороні добра“».