«Бог завжди випереджає нас у любові та йде нам назустріч», — владика Йосиф Мілян у Мюнхені

30 січня 2023, 18:33 167

29 січня до катедрального храму Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен завітав єпископ-помічник Київської архиєпархії владика Йосиф Мілян, який у часі Архиєрейської Божественної Літургії звернувся до вірних із духовним словом.

У проповіді архиєрей розважив над текстом Євангелія неділі про Закхея (Лк.19, 1.10), говорячи про те, як добрий намір побачити Ісуса став для грішного митаря благословенням.

«Коли людина робить крок назустріч Богові, Бог робить більше. Бог, який є самою любов’ю, випереджає нас завжди в любові та йде нам назустріч, коли ми щось справді робимо в ім’я Бога, в ім’я добра», — мовив владика Йосиф.

Говорячи про великодушність заскорузлого грошолюба, вчинену під час зустрічі з Ісусом, проповідник звернув увагу присутніх на те, що агресивний гріх не дає людині зрозуміти ступеня і величі Божої любові, Божих почуттів до неї, але Господня лагідність допомагає подолати той стан.

«Наші наміри у сторону неба та добра Бог завжди винагороджуватиме чимось більшим. Бог малу нашу жертву перетворить на грандіозні речі», — сказав архиєрей та нагадав вірним про жертву і подвиг трьохсот київських студентів, які мали намір боронити Україну, говорячи про бій під Крутами, який цього дня закарбований в історії України. «Їхня кров стала благодатною вологою, на якій зросли нові покликання патріотів України, котрі сьогодні здатні ще більш героїчно захищати свою землю», — наголосив єпископ.

На закінчення єпископ побажав усім, «щоб Бог кріпив сили та духовні крила, щоб ми могли піднестися над агресивністю гріха і лагідно служити одні одним, а відтак і Богові».

Після Літургії апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах подякував владиці Йосифові за візит, у якому він обдарував присутній люд молитвою та щедрим Божим словом, а також за його мудрість, витривалість і любов у єпископському служінні в Україні.

за матеріалами пресслужби Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії