«Бог руйнуватиме плани ворога доти, доки Україна не переможе», — владика Михайло Бубній на освяченні пункту незламності в Одесі

27 січня 2023, 11:56 304

В Одесі 26 січня владика Михайло Бубній, екзарх Одеський, благословив і освятив пункт незламності «Добрий самарянин». Співслужили з ним о. Любомир Яворський, патріарший економ, о. Олег Панчиняк, координатор Патріаршої фундації «Мудра справа», о. Юрій Стронянський, координатор «Мудрої справи» в Одеському екзархаті й духовенство Одеського протопресвітерату.

Намет розташований у густонаселеному районі м. Одеси, у мікрорайоні Котовського, на території парафії Святого Миколая. Його придбала і встановила Патріарша фундація «Мудра справа» за фінансової підтримки Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.

У слові владика Михайло відзначив, що пункти незламності Церква відкриває для того, щоби «зберегти життя, тепло, дати можливість усім потребуючим зігрітися, сконтактувати з рідними через Інтернет, щоб побути разом і не зламатися. Тому цей пункт і називається пунктом незламності „Доброго самарянина“».

Єпископ наголосив, що в боротьбі українців за свободу, незалежність і територіальну цілісність перебуває Бог і це засвідчують щонайменше два Його чуда.

«Перше чудо — це те, що ворог, який прийняв такий жорстокий спосіб знищення нашого народу, планував за три дні взяти нашу столицю. Але йому цього не вдалося. Друге чудо, яке ми бачимо, — він планував нас заморозити, але Бог дарував тепло. Бог дарував таку зиму, якої не було вже давно. На Йордан ми мали 12 градусів тепла. Бачимо, що й ці плани ворога були зруйновані, — зазначив владика Михайло і додав: — Бог руйнуватиме плани ворога доти, доки Україна не переможе. Ми в це віримо і за це молимося. Український народ є незламним. Ці пункти незламності будуємо, щоб не зламатися і не здати своїх позицій».

Владика Михайло подякував о. Любомирові Яворському і всім співпрацівникам Патріаршої фундації «Мудра справа» за пропозицію встановити пункт незламності в Одесі, на Півдні України, і за втілення цієї доброї справи для міста і його жителів. «Думаю, одесити дуже довго пам’ятатимуть цю добру й мудру справу, яку ви робите не тільки для Одеси, але від імені нашої Церкви у всіх регіонах України», — сказав екзарх Одеський.

«Нехай Господь Бог щедро винагородить усіх тих, що потрудилися, щоб постав цей пункт незламності. Я дуже вдячний всім, хто сьогодні прийшов на освячення цього пункту незламності. Нехай він служить для добра багатьох людей, які цього потребуватимуть», — побажав на закінчення владика Михайло.

Як повідомив о. Юрій Стронянський, на проєктування такого мобільного пункту пішло декілька днів, а зібрали його за добу. У приміщенні є вентиляція, обігрів, буржуйка. Можна приготувати їжу, підзарядити телефон, є швидкісний інтернет від Starlink. За задумом проєктантів, пункт може вмістити до 50 осіб, які одночасно зможуть заряджати мобільні пристрої.

за матеріалами пресслужби Одеського екзархату УГКЦ