Блаженніший Святослав привітав Пряшівську архиєпархію з нагоди 15-ї річниці піднесення її до рівня митрополії

28 січня 2023, 16:18 353

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав особисто та від імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви привітав владику Петра Руснака, апостольського адміністратора sede vacante Пряшівської архиєпархії, та всіх вірних із нагоди 15-ї річниці її піднесення до рівня митрополії, яке здійснив світлої пам’яті папа Венедикт XVI.

Катедральний собор Івана Хрестителя у Пряшеві, фото: FB / Prešovská archieparchia

«Засилаю вам усім сердечні побажання із пагорбів нашого сивочолого Дніпра, на якому, як символ нерозривної єдності нашої Церкви, зведено собор Воскресіння Христового, у час, коли наша рідна земля здригається від бомбардувань, коли плач і сум через важкі втрати, спричинені безпощадним агресором, сповнює наші серця. Та, незважаючи на ці випробування, Україна молиться, бореться і перемагає!» — пише Глава УГКЦ у привітанні.

Ювілей, що його святкують у Пряшеві цими днями, Блаженніший Святослав вважає непересічною подією та запевняє архиєпархію Словаччини в молитві.

«Ваші спільні молитви, зустріч і конференція — це нагоди роздумати, якою ви б хотіли бачити Пряшівську митрополію, коли святкуватимете наступний ювілей, а також згадати нелегкий шлях ваших попередників, що втішаються славою при небесному престолі нашого Господа», — зазначає він.

Також Предстоятель УГКЦ висловив вдячність за допомогу, молитовну й соціальну, яку Пряшівська архиєпархія надає тим, хто постраждав внаслідок війни росії проти України.

«Це знак вашої зрілості, як церковної спільноти, глибоко закоріненої в Христі, і того, що ми діємо разом, визнаючи спільну історичну спадщину русинів-українців, зокрема наших блаженних священномучеників Павла Гойдича та Василя Гопка. Хай Господь воздасть вам усім за це сторицею!» — наголосив Глава УГКЦ.

Владика Степан Сус і владика Петро Руснак, Пряшів, 28 січня 2023 рокуВладика Степан Сус і владика Петро Руснак, Пряшів, 28 січня 2023 року

Від імені Блаженнішого Святослова на святкування 15-ї річниці піднесення Пряшівської архиєпрархії до рівня митрополії до Пряшена прибув єпископ курії Верховного Архиєпископа Степан Сус.

У п’ятницю, 27 січня, владика Степан взяв участь в міжнародній конференції, яка відбулась на греко-католицькому богословському факультеті Пряшівського університету. А в суботу, 28 січня, — в урочистій Божественній Літургії, яка стала центром святкування.

Спільна молитва у Пряшеві об’єднала 22-х єпископів з різних куточків Словаччини та з-за кордону.