Блаженніший Святослав привітав пластунів із нагоди проведення XXI Зборів Конференції українських пластових організацій

16 листопада 2023, 14:00 1237

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав привітав пластунів в особі високоповажного головного сеньйора Мирона Спольського, голови Головної пластової булави, з нагоди XXI Зборів Конференції українських пластових організацій, які вперше в історії відбуваються у Польщі.

Глава УГКЦ на пластовому таборі «Сокіл» у с. Гринькові на Івано-Франківщині, 2017 рік

«На початку зборів запрошую вас пригадати слова пластової присяги: „Присягаю своєю честю, що робитиму все, що в моїх силах, щоб бути вірним Богові й Україні“. Їх промовляє кожен пластун перед тим, як стати членом вашої організації. Їх промовляли і ваші славні попередники понад століття тому, коли була заснована ваша організація, і пізніше, коли наша Церква була ліквідована і діяла в підпіллі, а ідея незалежної України — жорстоко переслідувана», — попросив Предстоятель УГКЦ.

«Можливо, ще декілька років тому, — пише Глава Церкви в листі-привітанні, — складаючи цю присягу, ваші новаки вповні не розуміли, скільки сил потрібно докласти, щоб дотримати її. Однак сьогодні, під час цієї жорстокої війни, уже багато хлопців і дівчат, які належали до „Пласту“, відійшли на „вічну стійку“ до Господнього престолу».

«Хай їхнє місце на землі займуть побратими і посестри, які гідно продовжать їхню боротьбу. Саме в горнилі важких випробувань, принесених цією війною, гартується гасло, яке у скороченій версії звучить як „Бог і Україна!“» — побажав Патріарх.

«Користаючи з нагоди проведення цих пластових зборів, схиляю голову перед усіма вами за найдорожчу жертву, яку ви склали, — життя ваших побратимів. Молюся і вірю, що вона принесе стократні плоди. Прикликаю на вас Святого Духа, щоби, скріплені Його силою, ви могли гідно служити народу України. Як завдаток щедрих Божих дарів, уділяю вам архиєрейське благословення!» — додав Блаженніший Святослав.