Блаженніший Святослав провів зустріч з Українською асоціацією лікарів-католиків

1 квітня 2023, 22:15 401

1 квітня Отець і Глава УГКЦ зустрівся зі спільнотою лікарів-християн. Представники Київського осередку Української асоціації лікарів-католиків мали нагоду обговорити з Блаженнішим Святославом, як ділитися досвідом віруючих лікарів, поглиблювати знання в медичній галузі та зцілювати рани війни.

Блаженніший Святослав провів зустріч з Українською асоціацією лікарів-католиків

Передовсім Предстоятель засвідчив повагу лікарям і розповів про невід’ємний зв’язок духовності з медициною. Блаженніший Святослав наголосив, що виникнення та розвиток такої спільноти, як Асоціація лікарів-католиків, є особливо на часі, адже в такий важкий період основним пріоритетом Церкви та суспільства є зцілення ран війни.

«Перемога України залежить не лише від військового мистецтва чи кількості зброї — перемога України залежить від того, наскільки ми, як народ, зуміємо справитися з травмами [спричиненими війною — ред.]», — зазначив архиєрей.

На зустрічі були присутні 14 медичних працівників, які мають на меті розвивати осередок і здійснювати служіння у світлі Божого слова.

Окрім цього, відбулася презентація діяльності реабілітаційного відділення на базі КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня», де сьогодні працює 25 медичних представників і вже було обслужено близько 70 пацієнтів.

Важлива тема, що прозвучала на зустрічі, — медичне капеланства та його розвиток. Блаженніший Святослав зазначив, що бути капеланом і бути медиком сьогодні — великий виклик.

«Дасть Бог, війна закінчиться. Якого типу тема перебуватиме в центрі уваги всього суспільства? Травма. І тому медики опиняться в центрі уваги», — наголосив Патріарх.

Начальник управління медичних кадрів освіти й науки МОЗ України Сергій Убогов зазначив, що саме завдяки Українській Греко-Католицькій Церкві медичне капеланство прийшло в Україну і почало розвиватися. Зокрема, в освітній галузі вже є номенклатура спеціальності «клінічне душпастирство», а «капелан» уже офіційно введений до переліку професій.

Блаженніший Святослав затвердив, що на меті Київського осередку Української асоціації лікарів-католиків є розвиток співпраці, щоб лікарі могли переймати практику духовності, регулярні зустрічі та призначення капелана товариству.