Блаженніший Святослав про о. Тимотея Бордуляка: Стати ближчим до його творчості — це стати ближчим до рідної землі
17 лютого в Будинку вчених у Львові відбулася Всеукраїнська наукова академія «Для мене завсігди є і буде найдорожчим рідне слово», присвячена 160-річчю від дня народження священника УГКЦ, українського письменника, перекладача, педагога і громадського діяча о. Тимотея Бордуляка. До учасників конференції окремим листом звернувся Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.
У своєму слові до учасників наукової академії Глава УГКЦ, перш за все, подякував організаторам і доповідачам, які доклали чимало зусиль, щоб цей захід відбувся. Блаженніший Святослав наголосив також на актуальності та своєчасності події, адже творчий спадок о. Тимотея є чималим.
«Цього дня найперше подякуймо Господу Богові, який сподобив Галицьку землю зродити такий талант, яким для свого часу і наступних поколінь став отець Тимотей», — сказав Глава УГКЦ.
Блаженніший Святослав пригадав заслуги о. Тимотея: священник, український письменник, перекладач, що вільно володів 11 мовами, фольклорист, член товариства «Просвіта», активний громадський діяч, людина, яка вільно перекладала твори всесвітньо відомих класиків літератури.
Окрім цього, Предстоятель наголосив на духовних якостях і цінностях творчої спадщини отця, письменника і педагога. Творчі доробки о. Тимотея є бездонною криницею для дослідження, є тим, завдяки чому ми можемо пишатися українською нацією.
«Сьогодні я б хотів відзначити священничі якості отця Тимотея, особливо проповідницькі — він вміло використовував свій письменницький хист для проголошення слова Божого. А на першому місці в його служінні завжди була людина, з її викликами і нелегким життям», — зазначив Патріарх.
Блаженніший Святослав провів паралель між страшними подіями сьогодення, які ми проживаємо, та тими, що переживав о. Тимотей понад 100 років тому: «… лінія фронту Першої світової війни пролягала через його село. У плебанії жили російські окупанти, де облаштували госпіталь. „Ціла Росія приходить до моєї хати“, — писав у спогадах отець Тимотей. Минуло 100 років і ми, на жаль, можемо повторити ці слова».
На завершення слова Блаженніший Святослав побажав усім присутнім стати ближчими до творчості о. Тимотея Бордуляка, а відтак ближчими до рідної землі та народу.
«Слово — це те, що дає нам силу та натхнення для творчості. Заглибмося у спадок славетного сина української землі, щоб зачерпнути в „серце те, що не вмирає“ (Леся Українка)», — додав Глава УГКЦ.
Департамент інформації УГКЦ