Блаженніший Святослав представив Папі Франциску делегацію УГКЦ на Папському Синоді

3 жовтня 2024, 12:09 311

2 жовтня, у перший день роботи XVI Генеральної асамблеї Папського Синоду, Блаженніший Святослав представив Папі Франциску делегацію Української Греко-Католицької Церкви — преосвященних владик Богдана Дзюраха та Теодора Мартинюка. Ієрархи подякували Папі за підтримку України та попросили продовжувати зусилля Святого Престолу для встановлення справедливого і тривалого миру в Україні.

Синод про синодальність на тему «Заради синодальної Церкви: сопричастя, участь та місія» відбувається у Ватикані вже другий рік поспіль упродовж місяця жовтня. Делегатами УГКЦ є Блаженніший Святослав, Отець і Глава Церкви, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

Святіший Отець подякував делегатам УГКЦ за активну участь у роботі Папського Синоду та душпастирську відданість в умовах війни. Глава УГКЦ вказав на необхідність підтримки для України й консолідації Католицької Церкви в подоланні гуманітарної кризи та нових викликів унаслідок російської агресії. Святіший Отець запевнив ієрархів УГКЦ у своїй підтримці та задіянні дипломатичних і харитативних механізмів Католицької Церкви для допомоги Україні.