Блаженніший Святослав обговорив із представниками УМХ стратегію розвитку молодіжного руху УГКЦ «Українська молодь — Христові»

6 квітня 2023, 23:25 1173

У четвер, 6 квітня, у резиденції Глави УГКЦ у Києві відбулася зустріч Блаженнішого Святослава із представниками координаційної ради руху «Українська молодь — Христові».

У зустрічі взяли участь представники координаційної ради УМХ: священник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії о. Володимир Наконечний, Христина Потерейко, Ольга Плюсквік, Орися Масна та Ліля Лебединська.

Під час зустрічі учасники обговорили пропозиції та попередню програму святкування 90-річчя УМХ, а також виокремили основні акценти святкування.

Опісля сторони розглянули питання проєкту Типового статуту УМХ як молодіжного руху УГКЦ. Глава Церкви прийняв документ на розгляд.

Відтак третє питання робочої зустрічі стосувалося акту присяги української молоді нашої Церкви на вірність Христові, яку вона складала у своїх єпархіях і парафіях на заклик Отця та Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з нагоди святкування річниці Хрещення Русі в липні 2022 року.

«Нам складно простежити точну кількість молоді, яка відгукнулася на заклик. Але ця подія була підхоплена й поширена серед молоді», — зауважив Предстоятель УГКЦ.

Представники УМХ зазначили, що відомо про три єпархії, де присяга відбулася у присутності архиєреїв на рівні всієї архиєпархії: Львівська, Самбірсько-Дрогобицька та Тернопільсько-Зборівська. А також у м. Тернополі в кожному храмі молодь разом із парохом складала присягу на вірність Христові.

Представники координаційної ради подякували Блаженнішому Святославові за батьківське благословення, підтримку та відкритість на пропозиції молоді.

«Рух „Українська молодь Христові“ покликаний зайняти свою нішу в молодіжному душпастирстві нашої Церкви і послужити молоді там, де вона цього потребуватиме», — зазначив Блаженніший Святослав.

Наприкінець Глава Церкви подякував УМХівцям за зустріч, уділив благословення і побажав плідної праці в розвитку молодіжного руху «Українська молодь — Христові».