Блаженніший Святослав: «Називаємо наш Синод Синодом надії для нашої Церкви й українського народу»

3 вересня 2023, 20:25 1262

Сердечно вітаємо всіх членів Синоду Єпископів нашої Церкви, які так чисельно сьогодні зібралися до праці у Вічному місті. З такими словами привітання після Архиєрейської Божественної Літургії у базиліці Святої Софії в неділю, 3 вересня, звернувся до владик Синоду Єпископів Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Наприкінці Літургії Блаженніший Святослав запросив Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ владику Андрія Хім’яка зачитати Декрет про скликання Синоду Єпископів УГКЦ 2023 року.

Предстоятель УГКЦ привітав владик Синоду з цією знаменною подією, нагадавши про відповідальність і молитви багатьох людей за добре проведення цьогорічних засідань. Блаженніший Святослав зазначив, що це безпрецедентний Синод. Лише за останній рік наша Церква отримала шість нових єпископів. Серед них — владика, який був висвячений лише минулої неділі — Володимир Фірман, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. Серед нас є також номінований єпископ Нью-Вестмінстерської єпархії у Канаді. «На сьогодні ми маємо 56 членів Синоду Єпископів. І це рекордна кількість! І що цікаво, переглядаючи вчора матеріали, я помітив, що майже половина із них молодші за мене. Це означає, що наш Синод із року в рік не старіє, а молодіє. Тому ми називаємо наш Синод Синодом надії для нашої Церкви й українського народу», — мовив Блаженніший Святослав.

Читайте також:
«Синод надії»: у Римі розпочався другий за час повномасштабної війни Синод Єпископів УГКЦ

За словами Патріарха, Синод представляє глобальне обличчя нашої Церкви. «Тут, біля престолу, зібрані всі наші митрополити. Бракує лише митрополита з Канади. Але представлені Сполучені Штати Америки, Бразилія, Польща й усі митрополити з України. Мені так приємно бачити, що є наші владики, які щодня дивляться в очі смерті: Василь Тучапець із Харкова, Степан Меньок зі своїм помічником владикою Максимом Рябухою з Донецька, які сьогодні вимушено проживають у Запоріжжі. Ми читаємо щодня новини про те, що на Запоріжжя падають російські ракети. Також серед нас — Одеський екзарх владика Михайло Бубній. Особливо молимося за наш екзархат у Криму, за всіх наших отців і людей, які там перебувають. Молимося також за всіх тих, які перебувають на окупованих територіях», — зазначив він.

«Тож наш Синод сьогодні є особливим, молодим, дієвим обличчям нашої Церкви, яка є надією українського народу, що бореться за своє майбуття», — наголосив Глава Церкви.

«Нехай Господь Бог благословить нашу працю, владики, бо маємо зараз історичний момент, у якому ми зійшлися. Коли ми скликали Синод у Римі, то не знали, у яких історичних обставинах, напругах він відбуватиметься. Тому очевидно, що це — Божий задум, щоб саме тепер і саме тут ми з вами здійснювали нашу працю. Нехай Господь Бог благословить усіх нас благодаттю Святого Духа, тією Божественною Премудрістю, яку ми так призивали нині в цьому святому храмі. Ми знаємо, що за нас молиться ціла Церква по всьому світі», — побажав на завершення свого слова до єпископів Блаженніший Святослав.

Нагадуємо, що цьогоріч Синод Єпископів УГКЦ відбуватиметься 3–13 вересня у Римі (Італія). Його головною темою є «Душпастирський супровід постраждалих від війни».

за матеріалами пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ