Блаженніший Святослав іменував отця Юрія Щурка головою Комісії кадрового забезпечення УГКЦ

8 лютого 2024, 18:17 1724

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав іменував декана філософсько-богословського факультету УКУ о. Юрія Щурка терміном на 3 роки головою Комісії кадрового забезпечення УГКЦ.

Відповідний Декрет, виданий 5 лютого, Блаженніший Святослав вручив о. Юрієві під час засідання Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні, який 7–8 лютого відбувався у Львові.

Комісія у справах кадрового забезпечення Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ — це орган, покликаний допомагати Главі Церкви та Синодові Єпископів у координації формування кадрової політики Церкви та її структур в Україні, через допомогу у виборі кандидатів на здобуття наукових ступенів і пошуку для них стипендій.

«Прохаємо виконувати це служіння відповідно до Положення про діяльність Комісії кадрового забезпечення Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. У Господа вимолюємо всіх потрібних Вам Божих ласк для належного виконання своїх обовʼязків», — йдеться у Декреті.

Отець Юрій Щурко, коментуючи нове призначення, зазначив, що до комісії входять представники кожної єпархії УГКЦ, а також ректори семінарій — усі працюють над тим, щоб дати можливість молодим українцям, які хочуть послужити Церкві, розвивати свої таланти, зокрема через здобуття якісної освіти. «Наше завдання — допомогти випускникам семінарій, богословських закладів сформувати найкращу наукову траєкторію розвитку — ліцензіат, докторат за різними напрямами, шукаючи для кожної особи університет, у якому вона зможе продовжити навчання та сповна розкрити свій талант».

Робота в комісії передбачає тісну співпрацю з фундаціями, партнерами, освітніми інституціями, готовими підтримати/прийняти кандидатів.

Отець Юрій наголошує, що під час війни одне з основних завдань комісії — співпраця з міжнародними партнерами, щоб заохочувати їх підтримувати розвиток богословської комісії в Україні. «Ми хочемо послужити молодим талантам, які розвиватимуть нашу Церкву в майбутньому. Вони можуть здобувати освіту третього рівня і в Україні, і в провідних університетах світу, щоб, повернувшись, використовувати здобуті знання для розвитку нашої Церкви, суспільства, України».

Додамо, що свого часу комісію очолював владика Борис Ґудзяк, а останні 10 років — віцепрезидент УКУ о. Богдан Прах, які чимало спричинилися до її розвитку та діяльності. Отець Юрій наголосив, що для нього є великою честю продовжувати їхню працю.

за матеріалами відділу інформації УКУ