Блаженніший Святослав і владика Богдан Дзюрах зустрілися з Апостольським нунцієм у Німеччині

10 вересня 2024, 15:44 176

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав та Апостольський екзарх у Німеччині та Скандинавії владика Богдан Дзюрах зустрілися з Апостольським нунцієм у Німеччині Ніколою Етеровичем. Зустріч відбулася 9 вересня 2024 року в Апостольській нунціатурі в Берліні.

Основними темами розмови стали поточна релігійна ситуація в Україні, наслідки війни та перспективи піднесення Апостольського екзархату в Німеччині до статусу єпархії. Українські ієрархи подякували нунцію за пам’ять про Україну, підтримку і солідарність з українською Церквою та народом.

Блаженніший Святослав розповів архиєпископові Етеровичу, який із 1999 по 2004 рік був нунцієм в Україні, про служіння Української Греко-Католицької Церкви під час війни: «Наша Церква — невід’ємна частина суспільства, і ми залишаємося з нашою паствою в обставинах смерті й беззаконня. Близькість та вірність власному народові вимагають жертв і часто наражають на неабияку небезпеку».

Глава Церкви нагадав про героїчне служіння українських греко-католицьких священників в умовах війни, зокрема двох отців редемптористів Богдана Гелети й Івана Левицького, які нещодавно повернулися з російського полону після понад півторарічного ув’язнення, тортур і принижень. Важливу роль у їхньому звільненні, як відзначив Предстоятель, зіграв Святий Престол.

Обговорення з Апостольським нунцієм також торкнулося важливого питання піднесення Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії до статусу єпархії, що стане важливим кроком у розвитку Української Греко-Католицької Церкви та її діяльності в цій частині світу.

За словами Предстоятеля, статус екзархальної структури більше не відповідає реальному стану спільноти УГКЦ у Німеччині та Скандинавії, яка активно розвивається. Сьогодні на цих теренах функціонує 107 парафій і душпастирств, у яких служать 49 священників, 3 диякони та 7 сестер служебниць.