Блаженніший Святослав і кардинал П’єтро Паролін взяли участь у паломництві до Бердичівського санктуарію

22 липня 2024, 12:20 321

21 липня Державний секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін очолив завершальні богослужіння в Бердичеві з нагоди національного паломництва українських римо-католиків. Свята Меса відбулася в кармелітському монастирі, який Конференція римо-католицьких єпископів України проголосила національним санктуарієм. Участь у паломництві взяв Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Про це повідомляє «Vatican News».

Кардинала П’єтро Пароліна в супроводі Апостольського нунція в Україні архиєпископа Вісвальдаса Кульбокаса зустріли члени Єпископської конференції на чолі з єпископом Віталієм Скомаровським, Блаженніший Святослав і Мукачівський греко-католицький єпарх Теодор Мацапула. На молитву прибули представники влади й дипломатичного корпусу, паломники з різних частин країни та делегації з-за кордону.

Під час проповіді кардинал Паролін зауважив, що санктуарій у Бердичеві разом із санкруарієм у Зарваниці «став одним із духовних центрів католицької спільноти України», звідки до Бога підносяться не лише подячні молитви за отримані благодаті, але й в особливий спосіб «благання про те, що в очах багатьох може видаватися неможливим — про чудо, чудо такого жаданого миру!». Він нагадав історію цього санктуарію, прославленого чудами, підкреслюючи, він це зробив не для того, щоб «провести лекцію з історії», а щоб утверджуватися у вірі в те, «що неможливе для людей можливе для Бога». Ця правда також проглядається крізь літургійні читання.

«Сьогодні Церква в Україні також покликана виконувати пророчу місію, подібну до тієї, що виконував пророк Ілля: закликати до невпинної молитви, щоб Бог навернув серця тих, які, зійшовши з Його шляхів і ставши рабами власної гордині, сіють насильство і смерть, топчучи в інших ту гідність дітей Божих, про яку говорить святий Павло в уривку з Послання до галатів, — підкреслив проповідник і додав:  — Сьогодні вся Україна переживає темну годину Голгофи. Серце розривається від думки, що в той час, коли ми перебуваємо тут, в іншій частині країни тривають запеклі бої і не припиняються бомбардування. І хоча на горизонті все ще важко розгледіти пасхальне світло миру, Христове воскресіння, як доказ перемоги життя, зміцнює нашу віру і надію та відкриває нам, що смерть не матиме останнього слова. Чудо Христового воскресіння є найбільшим підтвердженням того, що неможливе для людей можливе для Бога».

Після того як кардинал П’єтро Паролін уділив учасникам наприкінці Богослужіння благословення, усі стали навколішки перед іконою Матері Божої Бердичівської, а єпископ Павло Гончарук, ординарій Харківсько-Запорізький, прочитав молитву Акту посвячення Непорочному Серцю Марії. Далі папський легат передав настоятелеві санктуарію о. Віталієві Козаку розарій від Святішого Отця як дар для святині, «який залишиться тут на згадку про це святкування і як зобов’язання всіх і далі молитися, щоб Богородиця вийшла назустріч нашим намірам, нашим потребам і проханням».

Наприкінці, прочитавши латинською мовою коротку молитву до святого архангела Михаїла, кардинал Паролін звернувся до присутніх: «Пригадуючи сьогодні ці слова, залишаю їх як звіщення надії та сили в боротьбі зі злом вашій Церкві, випробуваній жорстокістю війни. Нехай вони разом із благословенними статуями святого архистратига Михаїла вирушать до кожної дієцезії, щоб у великій національній молитві випросити дар миру для України. Захопіться відвагою святого архистратига Михаїла. Він показує, що перемога походить від Бога. Тож через поставу віри, довір’я Божому Провидінню сповнюється у вас перемога добра над злом. Нехай мир панує у вас, щоб він панував у вашій Батьківщині. Всемогутній Боже, благослови Україну і даруй їй мир».

Фото: Київсько-Житомирська дієцезія РКЦ в Україні