Благодійники з Папського благодійного фонду відвідали парафію УГКЦ у Мюнхені

27 лютого 2023, 18:20 86

26 лютого в катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен українська громада вітала благодійників із Папського благодійного фонду «Допомога Церкві в потребі» та дякувала їм за допомогу для постраждалих від війни українців.

Благодійники з Папського благодійного фонду відвідали парафію УГКЦ у Мюнхені

Зокрема, було зачитано звернення апостольського екзарха для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владики Богдана Дзюраха під назвою «Рік страсної п’ятниці», у якому єпископ, говорячи про геноцид українського народу з боку російських окупантів, дякує всім тим, хто є солідарним і підтримує народ України, завдяки чому в цій боротьбі проти сил зла надія в серцях українців не згасає.

«Лише в єдності, рішучості та наполегливості у творенні добра ми зможемо разом, із Божою поміччю, відновити жорстоко порушений агресором мирний порядок і безпечне й сповнене надії майбутнє для нинішніх і майбутніх поколінь Європи», — наголосив у посланні владика Богдан.

Після Літургії було освячено дві ікони — написану на ящику з-під набоїв Олександром Клименком та Богородиці в орнаменті петриківського розпису, яку виконала Ольга Черьомушкіна.

Цього дня також відбулася презентація проєктів Апостольського екзархату з підтримки українців, які постраждали від війни.

Благодійникам представили профінансовану підтримку таких проєктів: пункти незламності в Україні «Добрий самарянин», проживання внутрішньо переселених осіб у пасторально-духовних центрах Тернопільсько-Зборівської архиєпархії та Самбірсько-Дрогобицької єпархії, продуктові набори для жертв війни, які реалізує Патріарша фундація «Мудра справа» і Стрийська єпархія, підтримка українців, які втекли від війни до Польщі і знайшли прихисток в українських парафіях, фінансова підтримка священників Київської архиєпархії й Одеського екзархату, проведені рекреаційні табори для дітей з Луганщини та вдів із дітьми з Харківщини, фінансова підтримка вдів азовців.

Також о. Володимир, адміністратор парафії, розповів про участь української парафіяльної громади в допомозі для України та про створену благодійну організацію «Мюнхен допомагає Україні» і реалізовані нею проєкти. А п. Тарас Бережанський представив гуманітарну діяльність АР «Волонтерська сотня Мюнхена».

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії