Архиєрейська хіротонія отця Володимира Фірмана відбудеться у Зарваниці

27 серпня 2023, 09:00 5369

Архиєрейська хіротонія о. Володимира Фірмана, обраного єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, відбудеться у неділю, 27 серпня 2023 року, у Марійському духовному центрі «Зарваниця». Початок Божественної Літургії о 9:00.

Архиєрейська хіротонія отця Володимира Фірмана відбудеться у Зарваниці

Літургію очолить Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, головний святитель. Співсвятителями стануть владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, і владика Богдан Данило, єпископ єпархії Святого Йосафата в Пармі (США).

Напередодні, 26 серпня, о 18:00 в Марійському духовному центрі «Зарваниця» розпочнеться Велика вечірня з Чином архиєрейського найменування.

«Живе телебачення» здійснюватиме прямі трансляції цих богослужінь.

Як ми повідомляли, 12 липня 2023 року у Ватикані оголошено про те, що Святіший Отець Франциск поблагословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про обрання о. Володимира Фірмана єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Йому надано титулярний осідок Ліміси.

Біографічна довідка

Владика-номінант Володимир Фірман народився 8 травня 1976 року в с. Зарваниця Тернопільської області (Україна).

Після навчання в Тернопільській вищій духовній семінарії 9 травня 1999 року був висвячений на диякона для Тернопільсько-Зборівської архиєпархії. 8 жовтня 2000 року прийняв священничі свячення.

Згодом вивчав релігійні науки (Люблінський католицький університет, 2004–2006), агрономію (Подільський державний аграрно-технічний університет, 2011–2013) та адміністративний розвиток (Український католицький університет, 2016).

Обіймав, зокрема, такі посади: адміністратора (з 2000 року), згодом ректора (з 2016 року) Марійського духовного центру «Зарваниця», віцеректора Тернопільської вищої духовної семінарії (з 2004 року) та економа Тернопільсько-Зборівської архиєпархії (з 2004 року). Періодично служить військовим капеланом-волонтером (з 2014 року).

Окрім української, володіє німецькою, польською та російською мовами.