АНОНС. 30 листопада в УГКЦ відбудеться щорічна благодійна збірка «Андріїв гріш»

29 листопада 2023, 16:35 1639

У четвер, 30 листопада, Українська Греко-Католицька Церква вперше за григоріанським календарем відзначає День пам’яті святого апостола Андрія Первозваного. Цього дня, традиційно, у храмах УГКЦ по всьому світу моляться за Главу Церкви та проводять щорічну благодійну збірку «Андріїв гріш».

АНОНС. 30 листопада в УГКЦ відбудеться щорічна благодійна збірка «Андріїв гріш»

Збірка «Андріїв гріш» проводиться для того, щоби фонд міг якнайкраще допомогти Отцю і Главі УГКЦ Блаженнішому Святославові швидко й оперативно служити потребуючим.

«В умовах великої війни, великого горя українського народу на рідних землях, збірка „Андріїв гріш“ показує свою особливу ефективність — дає можливість допомагати швидко, допомагати адресно», — зазначив Блаженніший Святослав.

Відтак Глава Церкви подякував усім донькам і синам Церкви в Україні та за кордоном за спільну соборну вселенську молитву і всі минулорічні пожертви: «Щиро дякую всім тим, які щедро і швидко дають для того, щоби лікувати рани, рятувати життя українців при помочі нашої загальноцерковної солідарності у свято святого Андрея Первозваного».

Патріарший економ о. Любомир Яворський зазначив, що збірка проводиться задля можливості здійснювати різні проєкти та програми в межах концепції «Зцілення ран війни». Сьогодні український народ страждає і терпить, тому рани — душевні та тілесні — є, на жаль, дуже великими.

«Ви можете долучитися до різних ініціатив нашої Церкви, стати знаряддям, стати руками нашої Церкви, щоб допомогти дійти до тих, хто потребує. Тому, насправді, щиро запрошуємо кожного з вас долучитися до цього служіння і цього фонду», — закликав о. Любомир Яворський.

Довідка

Акцію «Андріїв гріш» започаткував в Українській Греко-Католицькій Церкві Блаженніший Любомир Гузар. Згідно з рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, із 2007 року благодійна збірка «Андріїв гріш» проводиться щорічно в усіх архиєпархіях, єпархіях та екзархатах Церкви. Фонд був створений для того, щоби Глава Церкви міг невідкладно допомагати тим, хто в найбільшій потребі.