«Аби відстояти свободу нашої Батьківщини, ми самі маємо бути вільними людьми», — Глава УГКЦ у 295-й день війни

15 грудня 2022, 12:57 259

Боже, допоможи нашій молоді зберегти дану Тобою свободу. Допоможи всім нам зрозуміти, що для того аби обстояти свободу нашої Батьківщини, ми самі маємо бути вільними людьми. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 295-й день повномасштабної війни, яку російський загарбник приніс на нашу мирну землю.

Предстоятель зазначив, що впродовж останньої доби знову здригалася українська земля.

«Все північне прикордоння: Чернігівщина, Сумщина та Харківщина — щодня потерпає від десятків російських обстрілів, які росія здійснює зі своєї території по нашій землі… Бахмут уже починають називати Сталінградом третього тисячоліття. Запорізька область на всій лінії фронту зазнає потужних обстрілів», — сказав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав також зауважив, що через погіршення погодних умов людям стає щораз важче виживати в умовах обмеженого електропостачання, без тепла в домівках.

Відповідно до оцінок різних міжнародних гуманітарних інституцій, сьогодні 18 мільйонів мешканців України, а це 40 % населення, потребують термінової гуманітарної допомоги. Ми всі разом намагаємося зігріти тих, кому холодно, нагодувати тих, хто голодний, прийняти у свій дім тих, хто перебуває у пошуках кращих умови, щоб пережити цю холодну пору року.

«Але незважаючи на всі ці драматичні обставини, Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!», — наголосив Глава Церкви.

Глава Церкви продовжив роздуми над тим, як підтримати українську молодь.

«Сучасні молоді людини мають зрозуміти, що вони безцінні. Тому прошу вас: не дозвольте себе меркантилізувати. Сьогодні ми часто любимо речі замість того, щоб ними користуватися і любити людей. Не дозвольте комусь купити вас, спокусити вас. Не дозвольте, щоб вас захопили в рабство ідеологічні колонізації нашого часу, які намагаються закласти в наші голови дивні ідеї, щоб ми стали рабами, невдахами», — закликав духовний лідер.

«Дорогі дівчата і хлопці, — звернувся Предстоятель, — ви є безцінні! Ви повинні завжди повторювати собі: я не на аукціоні — у мене немає ціни! Я вільний (вільна)! Прийміть цю свободу, яку вам сьогодні дарує Христос. Бо бути вільним, пережити досвід свободи ми можемо лише тоді, коли чинимо добро».