8 вересня вірні УГКЦ в Україні та ще в декількох країнах світу вперше святкують свято Різдва Пресвятої Богородиці

8 вересня 2023, 07:00 3692

8 вересня 2023 року в Україні, Польщі, Австралії й Океанії, Німеччині та країнах Скандинавії, Великобританії і Казахстані вірні Української Греко-Католицької Церкви вперше святкують свято Різдва Пресвятої Богородиці, яке до календарної реформи святкували 21 вересня. Це — перше з 12 мнайбільших свят церковного року, який розпочався 1 вересня.

Про зміст першого в церковному році свята розповів владика Венедикт Алексійчук, єпископ єпархії Святого Миколая з осідком у м. Чикаго. «Це свято нам говорить, на мій погляд, надто важливу річ — Богородиця виконала свою місію», — розповів владика Венедикт.

За його словами, Марія через своє праведне, досконале, святе життя стала відкритою на те, щоб зачати Божого Сина і виконати Божу волю щодо Неї.

«Ми не просто маємо вчергове відсвяткувати це свято чи то за юліанським, чи тепер за григоріанським календарем, — наголосив єпископ. — Головне, щоб кожен із нас усвідомив, що як Богородиця мала своє покликання, так і кожен із нас має своє. Богородиця це своє завдання зрозуміла і якнайкраще виконала. А що ми?».

Важливо зазначити, що єпископи УГКЦ, які в ці дні зібрані на Синоді в Римі, у навечіря свята Різдва Богородиці разом помолилися Велику вечірню з литією.

Нагадуємо, що 1 вересня 2023 року УГКЦ в Україні перейшла на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії. Таке історичне рішення ухвалив Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні на 93-й сесії, що відбулася у Львові-Брюховичах 1–2 лютого 2023 року.

Слідом за УГКЦ в Україні на новий стиль перейшли УГКЦ в Польщі, Австралії й Океанії, Німеччині та Скандивії, Сполученому Королівстві, а також Апостольська адміністратура для католиків візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії.

Звертаємо увагу всіх вірних, що «Живе телебачення» 8 вересня проведе пряму трансляцію святкової Божественної Літургії із прокатедрального собору Святої Софії у Римі.