30-ту річницю відкриття прокатедрального храму Святого Йосафата відзначили в Жовкві

14 листопада 2023, 18:58 133

12 листопада у прокатедральному храмі Святого священномученика Йосафата в Жовкві відбулися святкування з нагоди храмового празника та 30-річчя відкриття парафії.

Про це повідомляє пресслужба Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив правлячий архиєрей владика Михайло Колтун у співслужінні з владикою Петром Лозою та запрошеним духовенством.

Під час проповіді владика Михайло наголосив, що Ісус Христос робив чуда для того, щоб ми були сповнені впевненості в теперішньому часі. Як колись Господь бачив немічних, біснуватих, невдячних, так після смерті Він бачить, знає і пам’ятає кожного з нас. Тому ми сьогодні хочемо пробудити наше серце, щоби бути вдячними.

«Сьогодні ми святкуємо 30-річчя храму, сьогодні виповнюється 400 років від моменту, коли віддав своє життя за єдність покровитель нашого храму святий Йосафат, якого перейняло та зворушило Боже світло, і він став свідком просвічення Божою ласкою. Ласка Божа діяла попри перешкоди, бо він був відкритим до Бога. Слова „щоб всі були одно!“ він помістив у собі і їх розвивав, щоби всі могли визнавати віру в одній святій, апостольській і католицькій Церкві. Він горів бажанням приєднати всіх до Католицької Церкви в час, коли вона була переслідуваною», — сказав єпископ.

Пригадуючи часи переслідування, єпископ розповів, що перетерпівши, Церква вийшла оновленою, що ми оновлені та збагачені вірою. «Церква впродовж історії через переслідування, але й утіхи Божі, має величезний вплив завдяки вірним. Господь сьогодні готовий віддати щедрість любові і вдячність за те, що ми є свідками Його воскресіння та ласки. Церква не перестає молитися і діяти, відповідно до Богом даного призначення», — сказав єпископ.

Як нагадав архиєрей усім вірним, Синод закликає до активної співпраці з тими, хто терпить утрату здоров’я та життя. Господь споглядає і хоче, щоб ми були чуйними до викликів і ближніх, Він хоче, щоб ми, докладаючи зусиль, робили наше життя успішним. Ми не втрачаємо віри в перемогу. Церква засвідчила випробування і вийшла переможно.

Після Богослужіння був зачитаний Декрет про призначення о. Михайла Ткачіва парохом храму Святого священномученика Йосафата в Жовкві. Відтак із вітальним словом звернувся владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії, який привітав владику Михайла із 30-річчям архиєрейського служіння. До привітань приєднався і міський голова Олег Вольський.

Після «Многоліття» і молитви за Україну парафіяльна молодь представила для всіх гостей і молільників виставу про життя св. Йосафата.