Проповіді та промови

6 запитань Всеукраїнської Ради Церков до кандидатів у депутати

13 липня

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій просить усіх учасників парламентських виборів дати відповідь на 6 запитань, які стосуються релігійної свободи, сімейних цінностей і суспільної моралі.

Слово владики Василія Івасюка до кандидатів у народні депутати

8 липня

Наша поведінка під час виборів є надзвичайно подібна до тієї, що її мусів зробити ізраїльський народ біля гори Синай, після виходу з Єгипетської неволі. Вийшовши з неволі треба було народові вибрати один з двох шляхів. Перший — це йти за справжнім Богом, котрий веде через терпіння до Царства Божого. Другий — це йти за золотим телятком, зробленим руками людей, тобто за фальшивим богом, який веде до вічної смерті?!

Слово Папи Франциска до Глави, Постійного Синоду та митрополитів УГКЦ

5 липня

У п’ятницю, 5 липня 2019 року, у Ватикані розпочалася дводенна зустріч, на яку Святіший Отець запросив провід УГКЦ та очільників дикастерій Римської Курії. Відкриваючи зустріч, Папа звернувся до ієрархів УГКЦ з наступним словом:

Владика Ігор Возьняк про духовне зростання у покликанні на прикладі апостолів

4 липня

Віра в Бога та виконання Його волі не може здійснюватися на рівні усного знання, бо людина живе у суспільстві, перебуває серед певних відносин, тому віру декларується на практиці, гідним життям. Святий апостол Павло написав: «Слава ж і честь, і мир усякому, хто чинить добро…» (Рм. 2,10).

Владика Петро Стасюк про послання Синоду Єпископів УГКЦ 2018 року «Боже Слово і катехизація»

3 липня

12 грудня 2018 року наш Патріарх Святослав видав документ під назвою «Боже слово і катехизація». Це, власне, пастирський лист нашого Синоду, який був написаний під час його засідань 2018 року у Львові (Україна).

«Розвиток нашої молоді — це наше майбутнє», — митрополит Борис до випускників 2019 року

29 червня

Ви для нас нові, ви для нас надія! Ідіть на глибоку воду, піднімайте високо вашу чашу. Радійте, славно страждайте, і нехай мир і радість цієї учти завжди буде з вами!

Митрополит Філадельфійський Борис: «Наслідування Христа у свідченні, у мучеництві є провідною темою в житті Церкви»

29 червня

Десять років тому була освячена наша церква Новомучеників УГКЦ чи як уківці кажуть «дерев’яна церква на Стрийській». Це привід зосередитися на тому наріжному камені, на якому будується Український католицький університет, який ми обрали свідомо і виважено — мучеництво, та подякувати Богові за роки благодаті. Яка радість тут служити через 10 років!

Митрополит Львівський Ігор Возьняк про початок відзначення 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля

25 червня

Вчора ми проголосили та відкрили святкування пам’яті виходу нашої Церкви з підпілля: 30-ту річницю цієї події. Багато із молодих людей, діти, які народилися після 1990-тих років, мало знають про ці події. Можливо й добре, що не знають про жорстокість радянської влади, представники якої боролися проти святої Церкви, проти віруючих людей, та заперечували існування Бога.

«Наші слабкості і гріхи не є перешкодою для Бога, щоб дарувати нам дар святості», — владика Богдан Дзюрах у Неділю усіх Святих

24 червня

Таким чином, навіть наші слабкості і гріхи не є перешкодою для Бога, щоб дарувати нам дар святості. Справжнім гріхом було б не скористатися з цієї простягнутої Божої руки, яка пропонує нам спасіння, а до того ж хоче нас цією Божою десницею провадити, як батько і мати провадять улюблене дитя. Нам треба тільки не виривати своїх рук із Божої руки, триматися близько Бога, перебувати у Його любові, а віддалившись, якомога швидше повертатися до Нього через покаяння і навернення.

«Святий Дух є найбільшим даром Бога людині, а саме найвищим свідченням його любові до нас», — владика Ярослав Приріз про празник П’ятдесятниці

20 червня

Празник П’ятидесятниці запрошує нас до визнання нашої віри у присутність і дію Святого Духа, до того, щоб призивати Його зішестя на нас, на Церкву і на увесь світ. Святий Дух є даром, що Христос випросив і постійно випрошує у Небесного Отця для своїх послідовників, є першим та головним даром, який Ісус здобув для нас своїм Воскресінням та Вознесінням на небо.

«Зміни неминучі. Під дією якого духа — Божого чи злого?» — владика Богдан Дзюрах у празник Пресвятої Трійці

18 червня

Утішення, яке походить від Святого Духа, є довготривалим, бо воно починається у глибинах людської душі, і перемінює людину зсередини. Дія Святого Духа змінює світ не через переміну зовнішніх обставин, а через переміну людського серця. Так, як це сталося у випадку апостолів і у житті мільйонів справжніх Христових учнів. Якщо ми приймемо Святого Духа, він, може не змінить обставин, в яких нам доводиться жити, але напевно перемінить нас, перемінить наше серце, наш спосіб мислення, наш спосіб сприйняття наших ближніх і обставини нашого життя. І саме від цього починаються справжні і довготривалі переміни…

«Цього року ми хочемо пригадати часи переслідувань, щоб подякувати Богові за те, що ми витривали і за тих, які витривали», — митрополит Львівський Ігор

15 червня

Звернення високопресвященного Ігоря Возьняка, архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ до духовенства, монашества і вірних Львівської архиєпархії у 30-ту річницю звільнення Української Греко-Католицької Церкви з-під комуністичного гніту.

1 2 3