Останні новини та анонси

Ватикан прямує до статусу «plastic free»: енцикліка Папи — джерело натхнення

17 липня

Держава-Місто Ватикан чинить поступ на дорозі зменшення споживання пластику та готується, аби до кінця року стати «вільною від пластику».

Львівський священник обіцяє розпочати голодування, якщо не буде Музею митрополита Андрея Шептицького

17 липня

Греко-католицький священник Севастіян Дмитрух розпочне голодування, а десятки львів’ян вийдуть на пікет, якщо львівська міська і обласна влада у найближчі дні не вирішать питання з наданням приміщення для Музею митрополита Андрея Шептицького у Львові. Останні 18 років іде мова про створення такого духовно-мистецького центру, де б експонувалися особисті речі братів Андрея і Климентія Шептицьких, родини Шептицьких-Фредрів. Отець Севастіян Дмитрух — знаний фахівець сакрального мистецтва у Львові, зібрав понад півтисячі речей славетної родини.

У Львові Блаженніший Святослав привітав с. Наталію Мельник з ювілеєм

17 липня

Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітав сестру Наталію Мельник, генеральну настоятельку Згромадження сестер Пресвятої Родини з 50-річчям з дня народження.

Блаженніший Святослав до молоді у Зарваниці: Як розпізнати покликання до священства?

17 липня

«Як розпізнати покликання до священства? Головно, як його розвинути. Та як бути тим молодим людям, які готові віддати своє серце Богові, але батьки їх не пускають в монастир чи семінарію, аргументуючи це непослухом. Якщо піти без благословення?» — запитання від Тараса і Марії.

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

«Чому ми молимося за померлих?» Відеоблог № 23 владики Венедикта Алексійчука

17 липня

Правлячий архиєрей Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця владика Венедикт Алексійчук через єпархіальний youtube-канал продовжує започатковану «Школу молитви». Цього разу автор ділиться своїми думками про важливість та значення молитви за померлих, яку ми доволі часто практикуємо у духовному житті.

«Єдність є в сутності, в глибині, в природі греко-католиків», — владика Венедикт Алексійчук в інтерв’ю про три мрії УГКЦ

16 липня

Опісля зустрічі проводу Української Греко-Католицької Церкви із Папою Франциском та Римською Курією у Ватикані владика Венедикт Алексійчук, правлячий архиєрей Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця, в ефірі «Радіо Марія» поділився своїми думками стосовно трьох мрій УГКЦ: патріархату, беатифікації митрополита Андрея Шептицького, візиту Папи Франциска до України. Розмовляв із владикою Сергій Іваницький.

Митрополит Борис Ґудзяк: «Моїм пріоритетом є знайти ключ до сердець молоді»

13 липня

Про Філадельфійську митрополію Української Греко-Католицької Церкви, про виклики, які стоять перед українськими вірними у Сполучених Штатах Америки, про пріоритети митрополичого служіння та інше в інтерв’ю владики Бориса Ґудзяка для VaticanNews.

Митрополит Ігор Возьняк про підпілля УГКЦ: «Бог Церкву ніколи не покидає»

12 липня

Нещодавно у храмі Архистратига Михаїла у Львові Великою Вечірнею розпочали спомин про 30-ліття виходу Української Греко-Католицької Церкви з підпілля. Про життя підпільної Церкви, виклики духовенства та мирян, уроки і досвід спілкуємось з священиком підпільної УГКЦ, а сьогодні архиєпископом і митрополитом Львівським високопреосвященним владикою Ігорем Возьняком.

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

«Ми дякуємо Богові за тих, хто на своїх плечах виніс із катакомб зранене церковне тіло», — владика Ярослав Приріз про 30-ту річницю виходу УГКЦ із підпілля

17 липня

Ми дякуємо Богові за тих, хто на своїх плечах виніс із катакомб зранене церковне тіло — за мужніх єпископів, безстрашних священиків, молитовних ченців та черниць, відважних мирян, котрі з любові до Бога, Церкви та України поклали життя у далеких просторах Сибіру та Казахстану. Ми вдячні Господеві за тих, котрі були страчені у в’язницях, замордовані у селах та містах в Україні та поза нею. Дякуємо Богові за тисячі мучеників, що прийняли жорстоку смерть з любові до Нього та Його Святої Церкви.

6 запитань Всеукраїнської Ради Церков до кандидатів у депутати

13 липня

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій просить усіх учасників парламентських виборів дати відповідь на 6 запитань, які стосуються релігійної свободи, сімейних цінностей і суспільної моралі.

Слово владики Василія Івасюка до кандидатів у народні депутати

8 липня

Наша поведінка під час виборів є надзвичайно подібна до тієї, що її мусів зробити ізраїльський народ біля гори Синай, після виходу з Єгипетської неволі. Вийшовши з неволі треба було народові вибрати один з двох шляхів. Перший — це йти за справжнім Богом, котрий веде через терпіння до Царства Божого. Другий — це йти за золотим телятком, зробленим руками людей, тобто за фальшивим богом, який веде до вічної смерті?!

Слово Папи Франциска до Глави, Постійного Синоду та митрополитів УГКЦ

5 липня

У п’ятницю, 5 липня 2019 року, у Ватикані розпочалася дводенна зустріч, на яку Святіший Отець запросив провід УГКЦ та очільників дикастерій Римської Курії. Відкриваючи зустріч, Папа звернувся до ієрархів УГКЦ з наступним словом:

Всі проповіді та промови