Останні новини та анонси

Блаженніший Святослав про візит до Папи Франциска: «Ця зустріч має три завдання: підтримка, скріплення і розвиток»

24 травня

Святіший Отець запрошує митрополитів Української Греко-Католицької Церкви і Постійний Синод на зустріч, яка відбудеться у Римі 5 та 6 липня 2019 року. Блаженніший Святослав розповів про те, що передувало цій домовленості, а також про сподівання та очікування від майбутньої зустрічі.

Дітям під час літніх духовно-екологічних таборів будуть допомагати «торкнутися природи серцем»

24 травня

«Допомогти торкнутися природи серцем, щоб побачити в ній Творця і почати по Божому ставитись до оточуючого світу», — таке амбітне завдання визначили для свого служіння єпархіальні та екзархальні референти Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології на Другій квартальній зустрічі, головною темою якої була підготовка до проведення літніх духовно-екологічних таборів.

У Львові вперше відбувся Молитовний сніданок

24 травня

23 травня 2019 року, у дворику Львівської копальні кави (площа Ринок, 10), відбувся перший Молитовний сніданок. Його організували з ініціативи Церков міста та з нагоди Року сім’ї. У події взяли участь не лише представники духовенства, влади та громадських організацій, а й представники галузі культури, медицини й освіти. До молитовного сніданку долучився й мер Львова Андрій Садовий. Він зауважив, що такі сніданки стануть у Львові традиційними.

У Брюховичах відбулася зустріч єпархіальних координаторів програми «Жива парафія»

24 травня

Упродовж трьох днів, 22–24 травня, координатори із впровадження стратегії розвитку Української Греко-Католицької Церкви працювали над виробленням різних практичних форм, методів і підходів для втілення головної теми 2019 року «Боже Слово. Катехизація».

Всі новини та анонси

Останні інтерв’ю та коментарі

«Бог дає нам досвідчити себе у молитві». Відеоблог № 17 владики Венедикта Алексійчука

24 травня

Правлячий Архиєрей єпархії святого Миколая Чудотворця із осідком у Чикаго Преосвященний владика Венедикт Алексійчук на youtube-канадлі продовжує проводити «Школу молитви». Цього разу проповідник застановляється над присутністю Бога під час молитви та Його мовчанням у певні моменти нашого життя.

Владика Василій Тучапець: «Дякую Богові за його благодать, яку Він щедро зсилає на нас»

21 травня

2 квітня цього року виповнилося п’ять років від дня створення Харківського екзархату Української Греко-Католицької Церкви. А 21 травня відзначає п’ятиріччя єпископської хіротонії Преосвященний владика Василій Тучапець, екзарх Харківський.

«Молитва як унікальна зустріч двох особистостей». Відеоблог № 16 владики Венедикта Алексійчука

20 травня

На youtube-каналі Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця Правлячий Архиєрей Преосвященний владика Венедикт Алексійчук продовжує «Школу молитви». Що означає молитва як унікальна зустріч? Чи вміємо ми ставати перед Богом такими, якими є? В чому полягає небезпека очікування повтору попереднього досвіду молитви? — ці питання єпископ піднімає цього разу.

«Чи потрібне нам молитовне правило?» Відеоблог № 15 владики Венедикта Алексійчука

7 травня

Правлячий Архиєрей Чиказької єпархії святого Миколая Чудотворця владика Венедикт Алексійчук продовжує розпочату через youtube-канал «Школу молитви». Чи потрібне нам молитовне правило? Що воно таке? Чи потребує молитва як зустріч певного впорядкування щодо часу, пори дня чи ночі? — ці та інші запитання будуть підняті у цьому відеоролику.

Всі інтерв’ю та коментарі

Останні проповіді та промови

Брати Шептицькі і єврейський народ. Фрагмент біографії бл. свщмч. Климентія в період Голокосту. Частина ІІ

23 травня

Після зайняття Львова німецькими військами в кінці червня 1941 року було виявлено, що більшовики у в’язницях Галичини знищили всіх арештантів. Більшість із них були українцями і належали до категорії політичних в’язнів. Це спричинило шквал емоцій у суспільстві, які переросли у єврейські погроми. Німецькі війська з допомогою української поліції зганяли євреїв до в’язниць, змушуючи виносити тіла замордованих ув’язнених.

23 травня

Певні факти з життя о. Климентія Шептицького періоду Другої світової війни складно хронологізувати. І на те є об’єктивні причини: не завжди задокументовувалися дати важливих подій чи участь у них о. Климентія Шептицького.

«Биківня — наш біль і заклик до пам’яті», — роздуми владики Богдана Дзюраха над Биківнянськими могилами

20 травня

Ця гробова тиша для мене говорить більше щось про нас самих, нині живучих їхніх нащадків. Ця тиша свідчить про смертоносну амнезію наших власних сумлінь. Смертоносну для нас самих і для тих, хто прийде після нас, бо ж відомо, що народ, який забуває про трагічні факти і помилки свого минулого, майже неминуче приречений зазнавати і повторювати їх на власній долі знову й знову…

Звернення комісії душпастирства охорони здоров’я на День хворого у Неділю розслабленого 19 травня 2019 року

15 травня

16 січня 2006 року було прийнято Постанову Позачергового Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ, де визначено, що в Україні День Хворого буде відзначатися щороку у Неділю Розслабленого. Запровадження відзначення Дня хворого — це важлива подія та ефективний спосіб наблизити церковну та світську громади до проблем, пов’язаних із здоров’ям та людськими стражданнями.

Всі проповіді та промови