Благословив понад 50 автомобілів та агітує парафіян дотримуватися безпеки на дорогах. Історія душпастирства священника Вінніпезької архиєпархії

19 серпня 2022, 22:00 89

Отець Ігор Швед, настоятель катедрального храму Святих Володимира та Ольги у Вінніпезі (Канада), благословляє автомобілі й опікується родинами, які постраждали від війни в Україні. Його душпастирське служіння привернуло увагу місцевої преси. Видання «Free Press» у Вінніпезі на своїх шпальтах розповідає про те, як українська місцева церква освячує автомобілі та сприяє поширенню обізнаності й усвідомлення необхідності дотримання безпеки під час дорожнього руху.

Священник Ігор Швед зорганізував при катедрі чимало волонтерів, що дає змогу спільними зусиллями допомагати українцям, які рятуються від війни на території Вінніпезької архиєпархії.

Нещодавно священник організував парафіяльну подію, яка і привернула увагу журналістів, адже була досить унікальною і веселою — освячення автомобілів для родин українців, які були змушені тікати від війни. Разом із цим душпастир пригадав про безпеку дорожнього руху та заохотив дотримуватися правил на дорозі. «Це не „магія“, освячена вода не захистить вас від штрафу за перевищення швидкості, але наявність благословення для автомобіля може дати додаткову впевненість на дорозі», — каже о. Ігор Швед.

Як повідомляє місцева преса, священник на території собору окропив свяченою водою близько 50 транспортних засобів, за цим спостерігало понад 100 присутніх.

За словами священника, такий чин благословення він проводить приблизно раз у рік, і це є для нього можливістю нагадати людям про необхідність обережно керувати автомобілем, шанобливо ставитися до інших водіїв і дотримуватися правил дорожнього руху.

Серед учасників цього парафіяльного свята були також Тарас і Христина Півняки — родина, яка приїхала до Вінніпега з війни лише в липні. «Добре, що ми можемо почати життя тут, але серцем і душею ми в Україні. Дуже важко зосередитися через війну», — каже Христина. Парафіяни надали цій багатодітній родині, як і багатьом іншим, усю необхідну матеріальну допомогу.

Душпастир також розповів, що Церква у Вінніпезі підтримує понад 100 українців, які знайшли тут притулок. Він регулярно запрошує місцевих жителів познайомитися з українцями в неділю після Божественної Літургії та налагоджувати з ними зв’язки.

Фото з фейсбук-сторінки о. Ігоря