В Ужгороді відбувається зустріч голів Комісії УГКЦ та єпархіальних комісій з міжконфесійних і міжрелігійних відносин

12 жовтня 2022, 14:04 225

В середу, 12 жовтня, очільники Комісії УГКЦ та єпархіальних комісій з міжконфесійних та міжрелігійних відносин з’їхалися до Ужгорода, де сьогодні проводять свою щорічну зустріч і беруть участь у кількох екуменічних заходах.

Робочий день очільників комісій з міжконфесійних і міжрелігійних відносин розпочався з Божественної Літургії у храмі Ужгородської греко-католицької богословської академії імені блаженного Теодора Ромжі, яку очолив владика Ніл Лущак, правлячий єпископ Мучачівської греко-католицької єпархії.

У своєму слові архиєрей наголосив на важливості молитви за мир в Україні, особливо тепер, коли гинуть невинні люди в час цієї вітчизняної війни. Владика Ніл також привітав голів єпархіальних комісій УГКЦ з міжконфесійних і міжрелігійних відносин, наголосивши на важливості діалогу. Єпископ відзначив, що на Закарпатті сьогодні панують дружні міжконфесійні відносини.

Після Літургії очільники комісій зустрілися з Духовною радою Мукачева, до складу якої входять: Мукачівська греко-католицька єпархія, Римо-Католицька Церква, Українська Православна Церква, Православна Церква України, Християнська Євангельська Церква Живого Бога, Християнська Євангельська Церква Живого Бога (Ромська), Християнська Реформатська Церква м. Мукачево, Християнська Євангельська Церква «Нове Творіння» і Закарпатська Реформатська Церква.

По обіді відбудеться відкритий міжконфесійний семінар «Українські Церкви під час війни: виклики та спільні дії», який організовують Комісія УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, Інститут екуменічних студій УКУ і Мукачівська греко-католицька єпархія.