Представники Антикризового центру УГКЦ розповіли священникам Одеського екзархату про способи протидії поширенню вірусу

24 жовтня 2020, 22:52 0

Представники Антикризового центру УГКЦ в рамках формаційних курсів для духовенства Одеського екзархату розповіли душпастирям про можливі способи протидії поширенню коронавірусу та пригадали про необхідність зробити храми безпечним місцем для вірян. Розмова в режимі онлайн відбулася 22 жовтня 2020 року на запрошення владики Михайла Бубнія, екзарха Одеського.

Антикризовий центр УГКЦ представляли о. Любомир Яворський, патріарший економ і очільник центру, с. Севастіяна Карвацька, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я, і п. Наталія Тімко-Іванченко, головний епідеміолог Львівської області.

У своєму слові до духовенства Одеського екзархату головний епідеміолог Львівщини розповіла про перебіг захворювання Covid-19, назвала основні симптоми та порадила, як зменшити ризик інфікування вірусом за допомогою засобів індивідуальної безпеки. Також вона навела статистичні дані поширення вірусу та наголосила на важливості дотримуватися усіх приписів і норм, встановлених державою. Пані Наталія підкреслила роль Церкви у запобіганні поширенню Covid-19, зокрема наголосила на важливості спілкування з вірними про дотримання усіх санітарних норм.

Сестра Севастіяна досвідчила про служіння медичних капеланів і згадала про виклики, які стоять перед ними. Очільниця Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я відзначила потребу мобілізації усіх священників для опіки хворих. «Сьогодні усі священнослужителі, навіть ті, які не є призначені бути капеланами, повинні бути готовими сповнити це капеланське служіння. Це відповідальність кожного з нас — подбати про опіку хворого. Подібно, як це відбулося на початку війни на Сході України, коли військових капеланів було небагато, але мобілізувалася вся Церква», — заявила сестра Севастіяна.

Отець Любомир Яворський, у свою чергу, представив богослужбові рекомендації, напрацьовані Антикризовим центром УГКЦ, та наголосив на потребі їх дотримання. Голова Антикризового центру УГКЦ висловив сподівання, що храми Одеського екзархату, як і усієї Церкви, будуть безпечним місцем для людей, які приходять на молитву. Однак у чистоті, за його словами, потрібно тримати не лише храми, але й спосіб звершення Святих Таїнств.

Пригадуємо, що під час зустрічі Президента України Володимира Зеленського з очільниками Церков, яка відбулася 19 жовтня цього року в Офісі Глави держави, було заявлено, що Президент і Прем’єр-міністр шукають партнерства з релігійним середовищем для просвітницької діяльності, зокрема для протидії поширенню вірусу. У відповідь на це сподівання Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, подякував за те, що держава вважає Церкви партнерами в запобіганні поширенню цієї хвороби, що бачить церковне середовище не як небезпеку і загрозу, а навпаки, як союзника, щоб спільними зусиллями боротися з цією пандемією.