«Міць українців виявляється через силу любові», — владика Микола Бичок

23 жовтня 2022, 19:45 106

У 19-ту неділю після Зіслання Святого Духа під час Архиєрейської Божественної Літургії у катедральному соборі святих верховних апостолів Петра і Павла у Мельбурні владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, у своїй проповіді розважав про те, чи можлива любов до ворогів, зокрема українців до росіян.

«Міць українців виявляється через силу любові», — владика Микола Бичок

«Можемо сказати, що коли дивитися на любов до ворога чисто людськими очима, то це здається неможливо, а коли дивитися на це Божими очима — це стає можливим, оскільки Божа благодать сходить як на праведників, так і на грішників» — зазначив єпископ.

Особливу увагу владика Микола звернув на те, що цієї любові може навчити тільки Ісус: «Зрештою сам Ісус Христос нам показав як Він поставився до Свого учня, а згодом зрадника, Юди — одного із Його апостолів. Вже на хресті ми бачимо Ісуса, який молиться за своїх ворогів: Отче, прости їм, бо не знають, що роблять».

Любові до ворогів нас можуть навчити і святі мученики: «Щось подібне ми також бачимо із первомучеником святим Степаном, коли його євреї вбивали, каменували, він не просив помсту для своїх ворогів, проте він промовляв наступні слова: „Господи, не постав їм цього за гріх“» — продовжив владика.

Цитуючи Посинодальне послання УГКЦ 2022 р. Б. «Перемагай зло добром», єпарх Мельбурнський промовив, що «силу любити дає нам Бог, а міць українців виявляється через силу любові — наші воїни керуються принципом не ненависті до чужого, а любові до свого: дітей, коханих, батьків, друзів, землі, рідних вулиць тощо. Любов виявляється у невтомній праці волонтерів, у щедрих пожертвах мільйонів».

Підсумовуючи, владика наголосив, що неможливо любити наших ворогів, якщо не зберігаємо Божої любові у своєму серці, а любити — означає чинити добро: «Наш вияв любові до ворога полягає у конкретних життєвих ситуаціях та допомозі людині в її потребах не тому, що вона на це заслуговує, а тому, що вона цього потребує. Таку ж любов може дати нам лише Бог».

На завершення Святої Літургії, владика Микола звернувся із подячним словом до катедральної прислуги, заохотивши інших парафіян до наслідування їхнього прикладу та активної участі в Божественній Літургії.

за матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла