«Порятуймо Миколаїв! Подаруймо йому можливість доступу до питної води», — Глава УГКЦ у 239-й день війни

20 жовтня 2022, 12:39 339

Прошу всіх, хто мене чує, міжнародну громадськість, міжнародну релігійну спільноту: порятуймо Миколаїв! Подаруймо миколаївцям можливість доступу до питної води! З таким закликом Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до всіх людей доброї волі у щоденному ранковому зверненні у 239-й день великої війни.

«У місті Миколаєві, яке я нещодавно відвідав і яке незламно стоїть в борні проти російського агресора, щодня перебуває під руйнівними обстрілами і бомбардуваннями, — розповів Глава УГКЦ, — бракує питної води. Є можливість отримати лише технічну воду, яка містить багато солей і домішок. Папа Франциск назвав доступ до джерел питної води природним і невід’ємним правом кожної людини. Наш „Карітас-Миколаїв“ докладає всіх зусиль, щоби відкрити нові джерела питної води для мешканців міста, і я прошу підтримати цей благородний проєкт нашої Церкви!».

Одержувач БФ «Карітас Миколаїв УГКЦ»
Код одержувача 40000671
Р/Р АТ «ОТП БАНК» у UA 24 300528 0000026003000026845

Цього дня у воєнному зверненні Блаженніший Святослав поділився ранковими новинами, а також роздумував над розлученням як ще одним злочином проти сім’ї.

Впродовж минулої доби на всій лінії фронту йшли тяжкі бої. Найбільш гарячими військові сутички є на Луганщині та Донеччині. Там ворог невпинно атакує наші позиції. Відповідно до ранкових повідомлень, з Херсону і Херсонщини, з правобережжя цієї області, росіяни почали виводити свою техніку, своїх людей, але водночас, на жаль, депортують українців, прикриваючись ними як живим щитом.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України стверджує, що запровадження росією військового стану на окупованих і анексованих територіях означає масову депортацію українського населення, що є ще одним військовим злочином.

«Сьогодні зранку ми довідалися, що о 7:20 за київським часом селище Комишуваха в Запорізькій області пережило велику трагедію. Завдавши удару, росіяни знищили дитячу спеціалізовану школу. Кількість жертв і руйнування уточнюється, але, як відомо, у спецшколах зазвичай навчаються діти з особливими потребами», — звернув увагу Предстоятель УГКЦ.

Ворог не зупиняється і хвиля за хвилею завдає ударів за допомогою ракет і дронів-камікадзе по критичній інфраструктурі України. Сьогодні на всій території країні здійснюються віялові відключення електроенергії.

Найбільш небезпечними, каже архиєрей, є розкриті плани ворога — завдати удару по дамбах, які збудовані на Дніпрі. Зокрема, відступаючи із Херсонщини, ворог планує завдати ударів по Каховський гідроелектростанції, що означає затоплення, велике лихо для великої частини людей на півдні України.

«Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» — стверджує Глава УГКЦ.

У цей день Блаженніший Святослав роздумував над розлученням як небезпекою, ще одним злочином проти сім’ї, який наносить удар по єдності, нерозривності сім’ї.

Предстоятель пригадує, що сім’я — таїнственний союз чоловіка і жінки, який починається зі Святого Таїнства Подружжя, яке Бог підніс до гідності одного із семи Святих Таїнств. Більше того, він наголосив, що сім’я твориться не тільки силою людської здатності любити одне одного, але також силою і благодаттю Святого Духа, що є силою саме Божественної любові. Саме тому навіть на відстані чоловік і жінка внутрішньо, таїнственно, містично відчувають одне одного.

«Якщо чоловік є на фронті, жінка відчуває в невимовний спосіб усі його болі й страждання і переживає за нього. Так само, якщо жінка вимушено перебуває далеко від свого чоловіка, він у Дусі Святому начебто продовжує носити її у своєму серці. Тому ми кажемо, що розлучення — це зневага гідності людини, а отже, злочин проти нерозривного союзу любові», — каже Глава Церкви.

Архиєрей наголошує, що християнське подружжя, яке живе цим Святим Таїнством, перебуває в Дусі Святому. Бо Дух Святий не тільки сходить на наречених у момент вінчання, а й супроводжує їх упродовж усього їхнього життя. Таке подружжя стає іконою єдності й нерозривності між Христом і Його Церквою.

«Часом наші подружжя переживають рани цього внутрішнього союзу. Розлучення є свідченням егоцентричності цього світу, нерозуміння суті подружньої любові та подружнього і сімейного життя. Тому молімося за єдність і вірність наших подружжів — це робить їх міцними. Просімо Духа Святого, щоби супроводжував наші сім’ї, а також зцілював рани їхнього подружнього життя, які завжди виникають у нашому земному житті, у цій земній мандрівці до вічності», — попросив Блаженніший Святослав.

«Нехай Господь Бог благословить наші подружжя своїм миром. Нехай зцілює рани розлучень, які, на жаль, сьогодні дуже глибоко вражають чоловіка, жінку, а особливо їхніх дітей. Нещасливі ті діти, батьки яких розлучились. Глибоко-глибоко вони переживають розрив єдності й любові між татом і мамою», — підкреслив Отець і Глава УГКЦ.