У Чернівцях відбулася тренінгова програма для реадаптації в’язнів

9 листопада 2022, 19:01 41

7–8 листопада у Чернівцях відбувався міжконфесійний тренінг з міжнародної програми «Шлях ув’язненого», у якому взяли участь священники і волонтери Пенітенціарного душпастирства УГКЦ із чотирьох єпархій. Тренінг послужив безпосередньою підготовкою втілення цієї програми Церквами Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі».

У Чернівцях відбулася тренінгова програма для реадаптації в’язнів

Для проведення інтенсивної підготовки першої групи провідників програми, а саме тренінгу для тренерів, в Україну приїхав один з її авторів-розробників Стівен Джеймс (Уельс), який провів курс навчання. З ним поряд були представники Європейського офісу Міжнародної асоціації в’язничного служіння (PFI) Хью Гретхед і Кристіна Урсачіла, а також керівники Асоціації в’язничного служіння (PF) Румунії, ревні друзі у підтримці України, Андрій Брай і Лівіу Бочаняла. У вересні в Найробі (Кенія) відбувся тренінг координаторів програми «Шлях ув’язненого» представників понад 30 країн світу, у якому брала участь українська делегація.

Програма була розроблена для зміни тюремних середовищ і повернення в’язнів до суспільного життя. Це — восьмитижневий курс євангелізації та учеництва, заснований на Євангелії від Марка, який запрошує в’язнів у подорож, що перетворює. Багато людей відчувають безнадію у зв’язку з ізоляцією внаслідок учинених ними кримінальних правопорушень. Але під час тривання курсу його учасники дізнаються про Ісуса-В’язня. Ця спільна подорож справді преображає життя.

У першому тренінгу взяли участь близько 60 представників Церков Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», які отримали сертифікати, а з ними й місію навчити інших тренерів і волонтерів програми в Україні. Наприкінці екуменічної зустрічі було представлено національного координатора програми Павла Маркєлова, відповідального за її супровід та аналіз розвитку й наслідків її здійснення.

Програма втілюється у в’язницях по всьому світу, дбає про примирення з жертвами злочинів, допомагає сім’ям засуджених й успішно реінтегрує їх у соціумі. У цьому допомагають християнські спільноти.

за матеріалами Пенітенціарного душпастирства УГКЦ