Глава УГКЦ зустрівся з домініканцями з України, Польщі та США

9 вересня 2022, 18:29 631

У п’ятницю, 9 вересня, у Києві Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зустрівся з отцями домініканцями з України, Польщі та Сполучених Штатів Америки. Зустріч із Главою УГКЦ відбулася на завершення спільної зустрічі Ордену, яку монахи з різних частин України і запрошені гості з-за кордону провели напередодні.

Глава УГКЦ зустрівся з домініканцями з України, Польщі та США

На зустріч із Блаженнішим Святославом завітали: о. Войчех Ґєртих, богослов Папського дому, о. Крістофер Фадок, провінціал домініканців з Каліфорнії, о. Яцек Буда, соцій провінціала із США, о. Лукаш Вішнєвскі, провінціал домініканців Польщі, о. Шимон Поплавскі, соцій провінціала Польщі, о. Ярослав Кравєц, вікарій домініканців України, і о. Петро Балог, директор Інституту святого Томи Аквінського в Києві.

Глава УГКЦ подякував отцям домініканцям за візит і підкреслив, що він цінує братерські відносини, які Українська Греко-Католицька Церква має з домініканською спільнотою. Предстоятель пригадав, що він свого часу навчався в Університеті святого Томи Аквінського в Римі, відомого також як «Анджелікум».

Користаючи з нагоди, Блаженніший Святослав подякував за служіння і добрі відносини тим отцям домініканського ордену, які служать у Києві, де провадять Інститут святого Томи Аквінського і є викладачами Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. «Співпраця з домініканською спільнотою тут, у Києві, є видатною, — відзначив Блаженніший Святослав. — Але особливо я хотів би подякувати вам за присутність тут у найскладніший час російського вторгнення. Домініканці були тут і навіть не намагалися евакуюватися з Києва. Ваша присутність, ваше свідчення тут є вражаючими».

Окремо Глава УГКЦ подякував домініканцям за тісну співпрацю з парафією УГКЦ у Фастові. Там функціонує чи не найбільший гуманітарний центр Ордену в Україні.

Під час розмови сторони обговорили ситуацію в Україні і актуальні виклики, пов’язані з війною, а також розвиток співпраці в гуманітарній, душпастирській та інтелектуальній сферах. Зокрема, Блаженніший Святослав вказав на потребу проведення спільних зустрічей богопосвячених осіб у столиці України. Отці домініканці висловили готовність поділитися досвідом духовного супроводу і допомоги людям, що потрапили під вплив сект чи новітніх релігійних рухів, адже мають відповідні інституції в Польщі, а також, маючи в Києві Інститут святого Томи Аквінського, висловили бажання розвивати інтелектуальну співпрацю.

«Нам потрібно мати ще більше спільних зустрічей, спільних дискусій, спільних мрій про майбутнє. І я сподіваюся, що співпраця нашої Церкви з домініканською родиною буде корисною для обох сторін. Ми зможемо подолати усі труднощі, але тільки разом», — резюмував Глава УГКЦ.