Пастирський лист ієрархів УГКЦ в Канаді «Війна в Україні: заклик до молитви, посту і дій»

25 жовтня 2022, 21:37 234

Українські греко-католицькі єпископи Канади — владика Лаврентій Гуцуляк, архиєпископ і митрополит Вінніпезький та апостольський адміністратор Саскатунської єпархії, владика Давид Мотюк, єпарх Едмонтонський та апостольський адміністратор Нью-Вестмінстерської єпархії, владика Браян Байда, єпарх Торонто і Східної Канади, — звернулися із Пастирським листом до вірних та духовенства УГКЦ в Канаді. Як вони самі зазначають, «метою цього Пастирського листа було підвищити наше загальне усвідомлення того, що війна в Україні триває і запросити вас до молитви, посту і активних дій спрямованих на допомогу нашим братам і сестрам, які надзвичайно потребують вашої підтримки».

ПАСТИРСЬКИЙ ЛИСТ

до духовенства, монашества і вірних

Української Католицької Церкви у Канаді
і до всіх людей доброї волі

Війна в Україні:

Заклик до молитви, посту і дій

Дорогі вірні,

Війна в Україні шаленіє без видимих ознак завершення, забираючи життя тисяч невинних дітей, чоловіків і жінок і змушуючи мільйони українців залишати домівки у пошуках безпеки, їжі, прихистку, одягу, медикаментів через втрату зруйнованого житла, шкіл, лікарень і підприємств. З наближенням зими сотні тисяч людей також будуть позбавлені опалення у своїх помешканнях, оскільки енергоносії сьогодні перетворюються на засоби тиску і покарання.

Україна і її народ — у кризі. Схоже до того, як у свій час Геноцид-Голодомор 1932–33 років, який позбавив життя мільйонів людей в Україні, коли Радянська влада свідомо і методично заморила голодом чверть українського населення, сучасна війна в Україні, спричинена зовнішнім агресором, має на меті стерти ідентичність і саму історію українського народу, стаючи таким чином новим «геноцидом в дії».

У світлі нещодавніх ще інтенсивніших ворожих нападів, давайте разом заново привернемо увагу до важкої ситуації в Україні, намагаючись продовжувати «стояти з Україною».

Зокрема, давайте заново докладемо зусиль до молитви, посту і активних дій.

Молитва

Молитва є водночас привілегією і обов’язком кожної особи, яка через прославу Господа Бога доносить до Нього наші безпосередні потреби і занепокоєння.

Ми, українські католицькі єпископи Канади, закликаємо вас відновити старання стосовно щоденної молитви за мир в Україні.

Давайте молитися за тих хто потерпає від війни, хто захищає свою країну, хто живе в страху і тих, хто був змушений залишити свої домівки.

Давайте молитися за тих, хто загинув через цю війну, тих, хто загинув сьогодні і тих, хто загине завтра.

Помолімось:

Господи Ісусе Христе, Боже наш, благаємо Тебе вислухати щиру молитву Твоєї улюбленої Церкви Київської Русі за її засмучених дітей, які потерпають в Україні. Звільни Твій наражений на небезпеку народ від несправедливого агресора, нападу чужинців і терору війни. Добросердний Господи, джерело нашого миру, умиротвори серця немилосердних і наверни тих, хто пропагує ворожнечу до примирення, щоб Твої улюблені діти української землі могли проживати у такому спокої, справедливості і свободі, які завжди панують у Твоєму Царстві, де Ти царюєш зі своїм споконвічним Отцем і Твоїм благим і животворящим Духом нині, повсякчас і на віки віків. Амінь.

Піст

Споконвічна традиція посту є потужним засобом духовного росту і очищення серця.

Через піст ми пригадуємо невдачу Адама і Єви стриматися від забороненого плоду, що призвело до їхнього вигнання з Едемського саду. Через піст ми постановляємо відновити свої життя згідно Божих доріг і законів.

Ми, українські католицькі єпископи Канади, запрошуємо вас постити за український люд і за мир у їхній країні. Як у часи Голодомору 1932–1933 років, багатьом людям в Україні сьогодні бракує їжі. Тож давайте постити у солідарності з ними.

Зокрема, запрошуємо вас до трьохденного посту від четверга, 24 листопада, до суботи, 26 листопада, у тому часі, коли ми у Канаді щороку відзначаємо пам’ять Голодомору.

Постіть так, як ви найкраще можете. Для декого, це може бути лише хліб і вода, інші — можуть відмовитися від солодощів, у той час коли хтось може обмежити споживання їжі до одного разу на день. Як би ви не вирішили постити, нехай ваші думки і молитви перед Господом будуть за мир для українського народу.

Активні дії

Милостиня — є практичним харитативним способом виявляння вдячності Богові за обильні Божі дари в нашому щоденному житті. Милостиня — це також можливість ідентифікувати себе з потребами інших і здатність реагувати на ці потреби у конкретний осмислений спосіб.

Ми, українські католицькі єпископи Канади, цінуємо і висловлюємо вам вдячність за вашу безпрецидентну щедрість у наданні гуманітарної допомоги людям з України! Нехай Господь благословить вашу доброту і щедрість!

Однак сьогодні, в часі наближення зими, український народ потребує вашої підтримки ще більше.

Ми запрошуємо вас розглянути можливість подальшої гуманітарної допомоги, яку буде потрібно спрямувати на забезпечення базових життєвих потреб людей в Україні, всього того, чим кожен з нас втішається тут у Канаді — їжа, дах над головою, одяг, медикаменти як і тепло у їх помешканнях цієї зими.

Ласкаво просимо надсилати пожертви через ваші місцеві парафії до Catholic Near East Welfare Association — Canada (CNEWA), Development and Peace — Caritas Canada, Aid to the Church in Need — Canada, Canadian Jesuit International чи Ukrainian Canadian Congress.

Підсумки

Метою цього Пастирського листа було підвищити наше загальне усвідомлення того, що війна в Україні триває і запросити вас до молитви, посту і активних дій спрямованих на допомогу нашим братам і сестрам, які надзвичайно потребують вашої підтримки.

Ми живемо у нелегкі часи. Весь світ є хворим.

Однак разом ми можемо зробити суттєвий внесок у життя мільйонів дітей, чоловіків і жінок, які розраховують на нас.

Нехай Господь благословить вас і ваші сім’ї здоров’ям, миром, любов’ю і радістю.

Щиро у Христі,

† Лаврентій Гуцуляк, ЧСВВ,