Владика Микола Бичок узяв участь в Австралійській конференції католицьких єпископів

9 листопада 2022, 19:19 102

7–11 листопада в Сіднеї триває Австралійська конференція католицьких єпископів. Однією з найважливіших тем, які обговорювали під час конференції, була війна в Україні.

Кожен день Конференції розпочинається із Божественної Літургії, після якої проходять робочі засідання. Впродовж засідань говорять про звіти різних комісій конференції, канонічні питання, католицьке виховання в закладах освіти, християнську єдність і міжконфесійний діалог, виклики для Католицької Церкви через сексуальні надужиття, доктрину моралі, вихід із карантину, наголос на католицькій родині та приклад батьків у вихованні дітей, євангелізацію та участь мирян у житті Церкви, літургійні питання.

Особливою темою стала війна в Україні, яка триває вже 259-й день. 9 листопада владика Микола Бичок звернувся до Австралійської конференції католицьких єпископів з окремим зверненням щодо війни в Україні. «Сьогодні дякую вам за унікальну можливість донести правду про війну в Україні на Конференції католицьких єпископів в Австралії. Останній раз я звертався до вас 9 травня цього року, у 75-й день війни. Сьогодні вже є 259-й день, і це більше ніж вісім місяців жахіття, який переживають усі українці, і, знову ж таки, за цим спостерігає весь цивілізований світ. Це дуже символічно, що я сьогодні промовляю до вас, оскільки 9 листопада —  День української писемності та мови», — сказав єпископ.

Серед робочих документів для єпископської конференції була також молитва за мир та спокій в Україні, якою всі присутні владики моляться впродовж усього тижня.

Також 8 листопада, у другий день конференції, було офіційно відкрито новий вебсайт Австралійської конференції католицьких єпископів.

Варто зазначити, що складу конференції входять єпископи із 34 дієцезій та ординаріатів із 28 територіальних дієцезій та з 6 інших структур, зокрема східних католицьких дієцезій для халдейських, маронітських, мельхітських та українських католиків, а також військовий ординаріат і англіканський ординаріат та особистий ординаріат Богоматері Південного Хреста. Єпископи збираються двічі на рік на тиждень у травні та листопаді, щоб діяти на національному рівні та вирішувати питання національного значення. Конференція має президента та віцепрезидента (кожен обирається на два роки), постійний комітет і різні комісії єпископів (у яких кожен член обирається на три роки) і генеральний секретаріат. Варто нагадати, що під час конференції у травні цього року президентом Австралійської конференції католицьких єпископів було обрано владику Тімоті Костелло, архиєпископа Перту, а його заступником — владику Ентоні Фішера, архиєпископа Сіднею. Генеральним секретарем є Стівен Гекетт.

за матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла