Глава УГКЦ закликає міжнародні організації не дати росії закрити український хлібний коридор життя у Чорному морі

22 жовтня 2022, 17:04 371

Я звертаюся до всіх компетентних міжнародних інституцій, до Організації Об’єднаних Націй, до міжнародної організації ФАО (The Food and Agriculture Organization), яка бореться з голодом у світі, до церковних інституцій: не дайте закрити хлібний морський коридор життя, який допомагає, з одного боку, розблокувати українські порти на Чорному морі, а з іншого — послужити тим, хто найбільше потребує допомоги. Голодного нагодувати! Це сьогодні відчуває своїм покликанням Україна, яка потерпає від жахіть російської агресії.

Фото: agropolit.com

З таким закликом, з огляду на те, що зернова угода, згідно з якою українське зерно постачається у різні країни світу, сьогодні є під загрозою, а наприкінці листопада через деструктивні рухи росії може взагалі припинитися, до міжнародних організацій звернувся Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

«Одеса і Одещина, — зазначив Предстоятель, — є морськими воротами України. І сьогодні ці ворота хочуть послужити запобіганню всім небезпекам голоду людей у світі. Україна має хліб, який щедро вродив цього року, і хоче поділитися ним із потребуючими. Ми бачили [під час нещодавнього душпастирського візиту на Одещину та Миколаївщину — ред.], як вервички вантажних машин, наповнених зерном, стоять у черзі до одеських морських портів, щоб відвантажити український хліб і вивезти його потребуючим різних країн світу. Але, на жаль, зернова угода, яка відкрила цю морську дорогу життя, щоб український хліб через Чорне море міг прийти до тих, хто його дуже потребує, є під загрозою».

«Коли ця угода була укладена, щодня з одеських портів виходило близько 15 суден. Сьогодні ж виходить 4 судна, як кажуть нам компетентні представники органів одеської влади. Вчора [21 жовтня — ред.] Президент України повідомив, що проходження кораблів через цю дорогу життя затримується. Цю затримку спричиняє росія. Зараз стоїть понад 150 суден, які чекають на можливість вивезти, відвантажити українське зерно. Але найгірше, що ця угода наприкінці листопада через деструктивні рухи росії може припинитися», — констатував Глава УГКЦ.

Читайте також: Глава УГКЦ у 240-й день війни: «Допоможіть Україні мирний атом лишити мирним, щоб не дати окупантам перетворити його на чергову зброю»

Блаженніший Святослав також розповів, щоб впродовж останньої доби ворог випустив по Україні 5 крилатих ракет, завдав 19 авіаційних бомбових ударів, здійснив аж 94 обстріли із реактивних систем різної потужності й дальності. Постраждало близько 20 населених пунктів. Росіяни намагаються методично нищити інфраструктуру наших міст. Було завдано два ракетних удари по Харкову. Знову страждало від ракетних ударів Запоріжжя. На Херсонщині, зокрема на правобережній, ворог починає масову депортацію населення, яку називає евакуацією. Так звана окупаційна влада покинула не тільки більшу частину Херсону, а й районний центр — місто Берислав. Масштаб цієї війни годі порівняти з іншими подібними нещастями людства після Другої світової війни.

У цей день Блаженніший Святослав продовжив роздуми над тим, якою Україна повинна бути після війни, і що потрібно для того, щоб Українська держава мала силу розвиватися, щоб ми могли будувати справедливе суспільство, яке б носило в собі культуру життя.

Отець і Глава УГКЦ поміркував над тим, як ми, як Церква та як християни, повинні виконати наш обов’язок стосовно християнської сім’ї.

На його переконання, і держава, і церковна спільнота повинні разом виховувати дітей у здатності любити і створити сім’ю. «Це особисті якості, яких потрібно набути, у собі виплекати. Церква в особливий спосіб дбає про підготування до Таїнства Подружжя. І це підготування може бути як віддаленим, яке починається із виховання маленької дитини, із усвідомлення нею дару статевості, покликання, так і безпосереднім, що здійснюється тоді, коли хлопець і дівчина готуються до подружжя, готуються почати своє сімейне життя. Таке підготування до шлюбу задля зміцнення сімей, які засновані на любові, є вкрай потрібним», — зазначив архиєрей.

«Жодний священник не має права уділити шлюб хлопцю і дівчині, не допомігши їм усвідомити всі ті завдання, виклики та водночас можливості, які має християнська родина для того, щоби бути успішною», — підкреслив Глава Церкви і розповів про відповідні церковні програми приготування до подружнього життя, де священник та інші спеціалісти допомагають подругам дозріти у своєму рішенні. «Таке підготування і щасливе життя в подружньому житті є ніщо інше, як пропозиція підготування до вічного блаженства», — вважає Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав попросив тих, які готуються до шлюбу, дуже відповідально поставитися до свого підготування на рівні сердець, волі, розуму і свого спільного бачення майбутнього сімейного життя та особистого щастя.