Блаженніший Святослав запрошує українську молодь, на плечі якої впав увесь тягар війни, на «Вітер На-Дії» у Кракові

5 вересня 2022, 16:30 496

Дорогі дівчата і хлопці, щороку ми організовуємо для вас у вересні зустріч молоді «Вітер На-Дії». Бо надією ми живемо і вона є першим плодом нашої віри в Бога. Цього року така зустріч відбудеться 17–18 вересня в місті Кракові в Польщі. Запрошую вас усіх на цей захід. Нехай вітер надії вижене з України дух ворожого задуму і дасть нашій молоді перспективу нового вільного життя у своїй Батьківщині.

Про це Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав сказав у своєму щоденному воєнному зверненні у 194-й день війни росії проти України.

У зверненні Глава УГКЦ традиційно розповів про ситуацію на фронті. «За повідомленнями, які ми отримуємо від української влади, — зазначив Предстоятель, — від початку війни по Україні було випущено 3500 ракет. Це абсолютний рекорд в історії сучасних воєн. Серед цивільного населення загинуло понад 7 000 осіб, а 5 500 були поранені. Це тільки за офіційними даними, насправді ці цифри значно більші. Майже третина населення України стала або біженцями, або вимушено переселеними особами. Тільки за минулий день по містах і селах України було випущено 14 російських ракет, завдано 15 авіаційних ударів. Вчора здригалися Харків і Миколаїв, Очаків і Вознесенськ. Світ не має права звикнути до цієї війни. Це відкрита рана сучасного людства. Помолімося разом за те, щоб сучасне людство стало здатним побороти цю війну!».

Глава Церкви подякував Господу Богу і Збройним силам України, які стримують просування ворожих військ і наголосив, що «Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться і затуляє собою сучасне людство від російських ракет і авіаційних ударів».

У цей день Блаженніший Святослав, будучи переконаним, що Україна переможе, продовжив роздуми над тим, як навіть із цієї драматичної війни винести добрі, правильні висновки та уроки. Він запросив вірних ознайомитися з унікальним документом Катехизму УГКЦ, який називається «Суспільний дороговказ віруючого».

Патріарх звернув увагу, що в цьому документі, який був прийнятий на Патріаршому Соборі і затверджений Синодом Єпископів у 2002 році, є прописані реальні кроки і практичні вказівки, як ті принципи мудрого християнського господарювання, про які була мова у попередніх відеозверненнях, втілити в особисте і суспільне життя.

Суспільний дороговказ віруючого починається так: «Будучи охрещеним в ім’я Пресвятої Тройці, маючи приклад святих ісповідників і мучеників, перебуваючи під небесним заступництвом Пресвятої Богородиці, я вірний (а) Української Греко-Католицької Церкви, дотримуюся таких принципів».

Перша заповідь, звернув увагу Предстоятель, каже: «Живу вірою в Ісуса Христа за вченням Церкви. Допомагаю суспільству через особисте життя в Божій благодаті. Шаную образ Божий у кожній людині. Уникаю забобонів і ворожби».

«Ця заповідь каже, що віруюча людина повинна втілювати свою віру в суспільному житті. Наша віра не є приватною справою, про яку ми можемо говорити тільки вдома за зачиненими дверима. Маємо діяти в суспільстві відповідно до принципів нашої віри. А щоб мати силу це робити, треба бути вільними від гріха, жити в Божій благодаті», — пояснив Глава Церкви і додав: «Ми, християни, віримо у воплочення. Тому наша віра повинна втілюватися, ставати змістом наших конкретних вчинків. Бо християнська віра — це віра в об’єктивну істину, яка стає змістом нашого життя і нашої життєдіяльності. Ми шануємо образ Божий у кожній людині і це засада нашого суспільного життя та нашої поведінки. І очевидно, ми уникаємо забобонів і ворожби. Плекаймо нашу віру і не сороммося засвідчити її в суспільному житті».

У сьогоднішньому зверненні Блаженніший Святослав звернувся до української молоді. «Дорогі брати і сестри, нині саме на ваші плечі впав увесь тягар цієї війни. Саме українська молодь тепер захищає нашу Батьківщину. Вона виборює право на існування для вільної, незалежної України. І тому турбота про українську молодь є в центрі уваги душпастирського служіння нашої Церкви», — запевнив Предстоятель.

Він зауважив, що зазвичай дівчата і хлопці на цьому етапі свого життя намагаються зрозуміти, ким їм бути, яку професію обрати.

«Одне з найважливіших рішень — якою дорогою йти, чи готуватися до подружнього життя, чи до богопосвяченого дівицтва. Для того щоб розрізнити своє покликання, його збагнути, а потім мати відвагу його втілювати в житті, потрібно доброго порадника, духівника. І ваша Церква хоче вам у цьому допомогти», — відзначив Глава Церкви.

Відтак Блаженніший Святослав запросив молодь взяти участь у щорічній зустрічі молоді «Вітер На-Дії», яка відбудеться у польському Кракові вже цього місяця — 17–18 вересня.

Зареєструватися на зустріч молоді «Вітер На-Дії» у Кракові

«Боже, благослови Україну! Боже, благослови нашу молодь! Боже, благослови наше військо! Боже, дай Україні справедливий мир!» — додав Глава УГКЦ.