Відбулася традиційна щорічна проща українців до Люрду

28 жовтня 2022, 09:37 84

Як традиційно, в середині жовтня українці Західної Європи з’їхалися до Марійського санктуарію у Люрді на щорічну прощу. Цьогоріч паломники прибули з Італії, Іспанії, Франція, Греції, Бельгії, Швейцарії, Великобританії, США та України. Проща відбувалася з 21 по 23 жовтня.

Відбулася традиційна щорічна проща українців до Люрду

День 1

Проща розпочалася у пʼятницю, 21 жовтня, з прибуття груп звідусіль. Велика частина тих, хто приїхав, у цей день приходили до українського храму помолитися святу Літургію разом зі священниками, що їх супроводжували.

Також охочі мали змогу ввечері помолитися спільно Вечірню та Молебень до Пресвятої Богородиці, богослужіння, які очолив адміністратор єпархії святого Володимира Великого владика Гліб Лончина.

О 21:00 усі прочани були запрошені до участі у процесії вервиці у санктуарії. Цього дня українці обслуговували процесію вповні — чоловіки несли статую Богоматері, жінки супроводжували процесію з ліхтарями. Вкінці молитви владика Гліб уділив благословення на всіх присутніх.

По вервиці українські групи перед Базилікою також заспівали Гімн України та Духовний Гімн України.

Завершальною подією першого дня були молитовні розважання про любов, що їх провадив родинний гурт «Зерно» з Тернополя.

День 2

Другий день прощі розпочався з Утрені у храмі Успіння Пресвятої Богородиці, після якої всі охочі до 12:00 мали нагоду приступити до Святого Таїнства Сповіді в українській церкві, а з 13:00 — в храмі Святої Вервиці. Також групи, що приїхали, мали можливість помолитися Хресну Дорогу та відвідати купіль.

О 14:00 розпочалася Божественна Літургія у храмі Святої Вервиці. На початку Богослужіння до українців звернувся з привітальним словом владика Жан-Марк Міка, новий єпископ Люрду, номінований цієї весни. Владика побажав українцям доброї прощі та запевнив у єдності в молитві.

Богослужіння чудовим співом супроводжував родинний гурт «Зерно».

Після Літургії вже традиційно прочани зібралися перед базилікою Святої Вервиці на спільне фото. Така традиція існує з початку паломницької історії українців у Люрді. Подібні фотографії можна віднайти вже з 50-х років минулого століття.

О 17:00 бажаючі прочани мали нагоду також ще помолитися молебень до Пресвятої Богородці в українській церкві, а також, скористаючи з нагоди, посповідатися.

Ввечері українці знову чисельно взяли участь у процесії вервиці, взявши на себе значну частину обслуговування ходи.

На завершення другого дня прощі гурт «Зерно» представили перед численною аудиторією паломників Вечірній драматичний піснеспів «Давидові псалми» за творами Тараса Шевченка в поєднанні з давніми духовними піснеспівами XVII-XVIII ст.

День 3

Завершальною подією прощі українців Західної Європи до Люрду 2022 стала вже традиційна вранішня недільна Божественна Літургія у гроті Обʼявлення Пресвятої Богородиці. Цьогоріч Богослужіння, що розпочалося о 6:45, очолив апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого в Парижі владика Гліб Лончина у співслужіння з більш ніж 20-ма священниками з країн Західної Європи.

за матеріалами Єпархії святого Володмира Великого в Парижі