Кардинал Конрад Краєвський в Одесі зустрівся з духовенством і вірними УГКЦ

15 вересня 2022, 17:24 115

У четвер, 15 вересня, в Одесі папський посланець кардинал Конрад Краєвський у межах свого візиту до України зустрівся з владикою Михайлом Бубнієм, екзархом Одеським УГКЦ, духовенством і вірними Одеського екзархату.

Кардинал Конрад Краєвський в Одесі зустрівся з духовенством і вірними УГКЦ

Зустріч відбулася у катедральному храмі Святого апостола Андрія Первозваного УГКЦ.

Під час зустрічі владика Михайло Бубній привітав кардинала і подякував йому за цей візит до Одеси: «Ваша еміненціє, сердечно вітаємо вас в Одесі, у нашому катедральному храмі, і через Вас хочемо передати слова щирої вдячності Святішому Отцеві Папі Франциску за його постійну турботу, за молитви і підтримку нашого українського народу, особливо в цей важкий час війни росії проти України. Передайте йому нашу пошану і запевнення в молитві за його здоров’я і духовний провід Вселенської Церкви».

Єпископ УГКЦ в Одесі представив кардиналу гуманітарну ситуацію в Одеському екзархаті, зазначивши, що на початку війни при кожній парафії було засновано гуманітарні центри для допомоги всім потребуючим, а особливо вимушено переселеним особам, які постраждали внаслідок війни.

Відтак про гуманітарну ситуацію на лінії фронту в Миколаївській області розповів о. Тарас Павлюс, військовий капелан і настоятель храму Покрову Пресвятої Богородиці в місті Миколаєві. У своєму слові до присутніх священник сказав, що територія Миколаївщини є в стабільно небезпечному і важкому стані: постійно відбуваються обстріли, бракує питної води, велика частина інфраструктури знищена.

За словами священника, відбувається геноцид українського народу, тому що в цій війні гине багато цивільного населення, зокрема літні люди, діти і молодь, які не мають куди і за що виїхати.

На завершення зустрічі пролунала спільна молитва до Пресвятої Богородиці за мир в Україні. Папський посланець уділив апостольське благословення всім присутнім, роздав образки та вервиці від Святішого Отця. Відтак владика Михайло запросив кардинала Конрада Краєвського на приватну зустріч і розмову до єпископської резиденції.

за матеріалами Одеського екзархату УГКЦ