Молодь Львівської архиєпархії УГКЦ під час прощі склала акт присяги на вірність Христові

1 серпня 2022, 16:53 84

У суботу ввечері, 30 липня 2022 року, молодь Львівської архиєпархії УГКЦ за участі єпископа-помічника владики Володимира Груци склала акт присяги на вірність Христові. Це сталося під час Божественної Літургії, якою завершилася традиційна щорічна проща молодіжних спільнот архиєпархії до с. Новосілки.

У такий спосіб молодь відповіла на заклик Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава у дні святкування річниці Хрещення Київської Русі скласти присягу на вірність Христові. Про це зазначає пресслужба Львівської архиєпархії УГКЦ.

«Що випромінюють наші очі? Чи в них є світло, запал до перемог? Очі випромінюють те, що є в серці, в душі. Тому важливо не боятися невдач, помилок. Важливо не боятися бути людиною, враховуючи власну недосконалість», — мовив на початку проповіді єпископ-помічник Львівcької архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца у с. Новосілка з нагоди закінчення традиційної щорічної архиєпархіяльної прощі молодіжних спільнот.

Спільнота подібна до сузір’я

«Ми зібралися на молодіжній прощі, радше коронуємо цю прощу звершенням Святої Літургії», — зазначив проповідник.

Він припустив, що в дорозі могло бути знеохочення, зокрема через погодні умови. Водночас треба було завзяття, мотивація, щоб осягнути мету. Важливо, щоб ми одні одних підбадьорювали. «Яку мотивацію повинні мати спортсмени, щоби здобути медаль? Є одинокі види спорту, а є командні. У спільній прощі відчувається дар спільноти. Це „командна“ гра. Пандемія нас розігнала, відправила на ізоляцію. Війна нас закликає до солідарності, зокрема в соціальному служінні, волонтерських спільнотах. Разом можна робити великі речі. Зрештою, людина створена вже у своїй істоті як соціальна. Тому не може жити ізольованою, бути заручником телефонного світу, скільки би груп не було створено в соцмережах. Люди прагнуть собі подати руку, подарувати обійми, поглянути в очі. Краса спільноти подібна до сузір’я, де не видно окремої зірки, а цілісність творить симфонію», — зауважив єпископ-помічник Львівської архиєпархії.

Погляд, скерований до неба

На шляху прощі, як припускає владика Володимир, були пагорби та низини, але кінцево ми піднялися вгору. Молодість — це час великих прагнень, навіть якщо в цих прагненнях є елементи ілюзії, наївності.

Тому, на його переконання, молодь повинна, просто зобов’язана, прямувати вгору, за словами патріарха Йосифа Сліпого: «Великого бажати!».

«Важливо бачити небо, яке ми ототожнюємо з місцем перебування Бога. Але Бог є присутній і в ближньому, якому служимо. Бог не має рук, ми є Його руками», — переконаний проповідник. «Ми є також господарями власних мрій. Будуть спокуси нам вкрасти мрії, а тим самим майбутнє. Тому важливо перетворювати мрії на реальність. Оточення не завжди сприйматиме те, що ми робимо. Але чому ми маємо не вірити, бо інші не вірять. Нехай вони, дивлячись на нас, вірять. Всі мрії осяжні, але Бог нам допоможе осягнути те, що корисне для нашого спасіння. Бо наш погляд спрямований угору, до неба. Земна сила тяжіння не може перемагати, спокуси також можуть щось пропонувати під виглядом мрій», — запевнив владика Володимир.

Наше завдання — берегти світло

Відтак проповідник зауважив, щоб осягнути вічну радість, потрібно також мати для цього мотивацію. Бо якщо хтось каже, що втомився від духовного життя, від Бога, то як же будемо з Ним цілу вічність.

«Як важливо, щоб ми були людьми чистого серця, ходили у світлі. Щоб ходити у світлі, потрібно постійно боротися проти темряви. Як? Ми ж не можемо темряву ліквідувати. Наше завдання — берегти світло. Навіть найменша іскорка пробивається в найгустішій темряві. Спокуси також можуть використати світло у вигляді шоу, фейєверків», — наголосив архиєрей.

Акт присяги на вірність Христові

Окрім того, під час Архиєрейської Божественної Літургії владика Володимир зачитав заклик Блаженнішого Святослава.

«Сьогодні, коли вкотре ворог хоче вкрасти в нас свободу і державу, я закликаю вас, дівчата і хлопці, скласти присягу на вірність Христові. Прийміть силу з висоти, яку ви одержали в Таїнстві Хрещення, яку зможете обновити в цій особливій присязі на вірність Христові», — закликає у зверненні Предстоятель УГКЦ.

«Що це означає бути вірним Христові? — запитує Блаженніший Святослав і пояснює: — Це насамперед означає в особистому житті поставити Бога на першому місці, а Його святий закон, християнську мораль, духовне молитовне життя зробити правилом власного життя, своїм життєвим орієнтиром. Присяга означає, що не тільки я обіцяю, присягаюся все це здійснювати, втілювати у своєму житті, але присяга теж дає можливість саме Христові бути запорукою того, що я цю присягу за Його благословенням зможу здійснити».

Відтак молодь повторила за архиєреєм слова присяги вірності Христові.

«Цілковито віддаюся Тобі і визнаю Тебе Господом мого життя. Присягаю Тобі досмертну вірність і обіцяю, що буду докладати всіх зусиль, щоб якнайкраще пізнати правди Твоєї Святої Церкви та ревно їх відстоювати», — мовиться в тексті присяги.

Опісля владика Володимир закликав молодіжні спільноти та їхніх духівників молитовно єднатися з Блаженнішим Святославом під час трансляції на ресурсах «Живого телебачення» Божественної Літургії з Патріаршого собору об 11:00, а також провести подібний акт присяги у своїх молодіжних спільнотах.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ