Музейному комплексу митрополита Андрея Шептицького у Львові ― бути!

6 жовтня 2022, 18:49 144

«Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну», ― ця істина від митрополита Андрея Шептицького повністю відображає роботу над створенням музею, присвяченого цьому великому будівничому нашої Церкви. Адже від сьогодні приміщення колишнього костелу отців-реформатів офіційно перейшов у власність Львівської архиєпархії УГКЦ. Це дає можливість безперешкодно створити і розвивати музей митрополита Андрея Шептицького.

Музейному комплексу митрополита Андрея Шептицького у Львові ― бути!

«Сьогодні ми отримали акт прийому-передачі для приміщення, об’єднаного з нашим храмом Священномученика Климентія Шептицького, ― повідомив радісну звістку о. Севастіан Дмитрух на сторінці музею у фейсбуці. ― На понад 2000 метрів квадратних простору хочемо створити розширену експозицію музею, а також реставраційну майстерню, дитячу кімнату, лекторії іприміщення для скаутських сходин… Цей документ дає старт остаточному оформленню будівлі та надалі, з Божою поміччю, його реставрації».

Варто зазначити, під час візиту до Львова Президента України Володимира Зеленського у 2019 році йшлося про створення великого духовно-освітнього центру митрополита Шептицького, який має розміститися на всій території обох колишніх монастирів ― і реформатів, і сестер милосердя. Львівський державний університет внутрішніх справ отримав натомість велике приміщення на кілька тисяч метрів квадратних.

«Тому цей документ є для нас символом старту великої справи, першим кроком до створення повноцінного комплексу. Дякуємо за сприяння всім, хто долучився до цього процесу», ― додав директор музею.

за матеріалами пресслужби Львівської архиєпархії УГКЦ